Instagram’da kronolojik sıralama özelliği geri dönüyor!

Abone Ol 

Instagram kullanıcıları uzun zamandır algoritmadan memnun değildi. En çok etkileşimde bulundukları hesapların paylaşımlarını görüntülemek isterken daha az görmek istedikleri paylaşımları görmek pek çok kullanıcı için rahatsız ediciydi. Instagram, kullanıcıların şikayetlerini dikkate aldı ve yeni bir özelliği müjdeledi.

Merak ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını artık kaçırmayacaksınız

Instagram kullanıcılarının en çok görmek istediği paylaşımlara kolayca erişebilmelerini sağlayan kronolojik sıralama özelliği, favoriler seçeneğiyle birlikte geri dönüyor işte haberin diğer detayları…

 

Instagram, paylaşım görüntüleme özelliğinde bir süredir facebook algoritmasını kullanıyordu. Eski algoritma, kullanıcıların büyük bir kısmını paylaşımları gözden kaçırmalarına sebep olduğu için memnun etmemişti.

Instagram CEO’su Adam Mosseri’den sevindirici haber geldi

Adam Mosseri, bugün kendi hesabından yaptığı bir paylaşımla kullanıcılara kronolojik sıralama özelliğinin geri döndüğünü duyurdu. Kullanıcılar bu özellik ile merak ettikleri paylaşımları kaçırmadan kolaylıkla erişebilme imkanına tekrardan sahip oldu. Ayrıca Mosseri, yeni güncellemede, birkaç yeniliğin daha eklendiğini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda kronolojik sıralama test edildi. Bu aşamada kullanıcılar ana sayfa, takip edilenler ve favoriler kısmına erişebilirken yapılan güncelleme ile  yeni özellikler de eklenerek erişime açılacak.

Yeni özellik sıralamada iki seçenek sunuyor

Güncelleme ile  seçenekler kısmı artık takip edilenler ve favoriler şeklinde iki kısımdan oluşacak. Kullanıcılar takip edilenler kısmında bütün kullanıcıları görüntülerken favoriler kısmında kendi seçtikleri 50 hesabın içeriklerini görüntüleyebilecek. Favoriler kısmına ana sayfada yer alan yıldız simgesine tıklayarak erişilebilecek. Yeni özellikler uygulama güncellendikten sonra kullanıma açılacak.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu