İnsanlar değişime değil değiştirilmeye karşı

İnsan kendi gücünün farkında olmalı, kendine inanmalı ve hayatıyla ilgili kararları kendi verebilmeli. Bu durum tam tersiyse ve değişmek istiyorsanız işte size işin uzmanından öneriler...

Yaşam Koçu ve Kuantum Uzmanı Bülent Gardiyanoğlu insanın kendi gücünün farkına varabilmesi, mutlu olabilmesi için önerilerde bulunuyor.

Sorunlarımıza sevgi ile yaklaşmalıyız. Kişi ilk önce kendini sevme niyeti ile kendini eleştirmeyi ve çevresindekileri eleştirmeyi bırakmalıdır. Sorunları sevgi anlayışı ile kabullenmeli ve çözüm için niyet etmelidir. Kabullenmeden hiçbir şeyi çözemeyiz. İnkar ederek ya da kabullenmeyerek sadece sorunumuzun kalıcı olmasına zemin hazırlarız. Oysaki her şeyin çözümü basittir. Sadece kendimize inanmalı ve karar vermeliyiz.

Sistem bize şunu söylüyor: Siz sadece yaşam yolunuzda yürüyünüz. Size kötülük yapmak isteyenler hayatınızdan elenip gidecek. Bu herkes için geçerli. Korktuklarımız başımıza bundan yüzyıl önce gelmiyordu. Çünkü dünyanın enerjisi düşüktü. Şimdi dünyanın enerjisi çok daha yüksek ve bu bizleri etkiliyor. Kendi yaratım sürecimizi etkiliyoruz. Yani korktuklarımız da, güzel dileklerimiz de başımıza çok daha hızlı gelmeye başladı.

Sahip olduğumuz güç kendimizi değiştirebilme gücüdür

İlk kuralımız; Artık değişmek istiyorsak şu cümleyi beyaz çizgisiz bir kağıda yazıyoruz: "En yüce hayrıma değişmek için niyet ediyorum."

İnsanlar değişime değil, değiştirilmeye karşıdır. Bu yüzden başkasını değiştiremeyiz. Bizim sahip olduğumuz güç kendimizi değiştirebilme gücüdür. Biz değiştikçe çevremizdeki insanlar da değişmeye başlayacaktır. Çünkü siz değişimi yakaladıkça, çevrenizdeki insanların hayatınızdaki rolü de bitecektir.

İkinci kuralımız; Mutluluğu hak ediyor musunuz? Kendi değerinizin farkında mısınız? Mutluluğun size yakışan bir kavram olup olmadığını hiç düşündünüz mü?

Birçok kişide gizli kalmış olan değersizlik duygusu vardır. Hiçbir şeye layık olmadığı fikri belki ona çocukluğunda kodlanmıştır ve birey yetişkin olduğunda egosu tarafından ele geçirilmiş ise çocukluğunda yaşadığı ve daha sonra hatırlamadığı kodlama ona bir engel olarak kalacaktır. Maddi ve manevi konularda kendini hep şansız görecektir. Ve insanlar kendini hep bir başkası ile kıyaslamaya meyillidir. ”Bak x yapamadı, ”O' yaaaapamadıysaaaaaaa... Ben hiç yapamam!”

Böyle bir düşünce geldiğinde tek söyleyeceğiniz cümle ”İptal”. Çünkü egonuz (küçüklükte almış olduğunuz karar) size kendinizi değersiz hissettirmek için çalışacaktır. Her ruh, kişi ve beden ilahi bir sanat eseridir. İkinci cümlemiz; "Ben mutlu olmayı hak ediyorum." Üçüncü cümlemiz; "Ben mutlu olmayı hak ediyorum."

Hak etmediğinize inandığınız hiçbir şeye sahip olamazsınız. Bu yüzden hak ettiğinizin farkında olmalısınız. Hayat okyanusundan su içmeyi, Yüce Yaradan size hak olarak tanımış. Diğer niyetleriniz için mi engelleneceksiniz? Asla böyle bir şey olmayacak. Evren hepimiz için eşit olarak çalışır.

Zor hayatları ve bakış açılarını bırakın. Bolluğun bereketin ve sağlığın bizim üretimimiz olduğunun farkına varın. Olumsuz bir düşünce kafanızdan geçtiğinde ''İptal'' kelimesini kullanın. Herkesin ilahi sistem de bir görevi var. Sadece sormamız gereken soru şu ''Artık bu kadar çektiğimiz yeterli mi?'' 'Artık yeter' dediğinizde değişim sürecinizi kendiniz başlatıyorsunuz ve yeni bir yaşama doğru yol alıyorsunuz.

Her zaman şunu hatırlamalıyız

Hepimiz bu gezegende yaşıyoruz ve hepimiz birer enerji mıknatısıyız. Ne düşünürsek onu hayatımıza çekeriz. İlk başlarda bunu duymak bizleri hiç memnun etmesede, maalesef bu bir gerçek. Bunu kendi hayatımda farkettiğimde kendi içimde denemeler yapmıştım. En hızlı ve pratik yoldan güzel dileklerimi gerçekleştirmenin yolunu en sonunda buldum galiba.... Bir şey dilerken kendimin ve bütünün hayrına olsun diyorum... Bu niyette tüm evrensel bütünlüğe uyumlu olacağından, dileğim çok daha hızlı gerçekleşiyor... Bireysel olarak başarıya ulaşma performansımızla, bütünün desteğini ve uyumuyla başarıya ulaşma performansımız arasında ciddi farklar var. Hepimiz bir bütünüz ve evrendeki her zerre birbiri ile iletişim içerisinde.

Yorumlar

serap 07-09-2014 23:27:10

Değişimin ne olduğu ile ilgili hiçbir fikrimin olmadığı,yalpaladığım ve 'yeter' dediğim bir andaYaradan'ın elleri Bülent Hocam'da uzandı bana...Değerin,mutluluğun,kendimin ve bütünün hayrına olanın ne olduğunu ve nasıl istendiğini öğrendim.Anahtarın 'SEVGİ' olduğunu hatırladım..Kendime,aileme,sevdiklerime,dünyama ve Evren'e 'SEVGİ' gönderiyorum artık..Mutlu olmayı hakediyorum..SEVGİ nin gücünü hissediyorum ve SEVG iyle,SEVGİ de yaşıyorum...Çünkü ben 'SEVGİ''yim.....SEVGİYLE....

Murat Şahin 05-09-2014 21:08:53

Eyvallah :)

Carine De Vleeschouwer 05-09-2014 21:06:35

Sevgili Hocam, Bir kaç sene evvel eski bir arkadasim ile tekrar karsilastim, kendisi bana egetimlerinizden bahsetti, ilk karsilasmamiz bir kis günüydü Brüksel kampinda idi, o gün de ki Carine ve bugün deki Carine çok farkli, ben kendimi fark ettim hayatimda ilk defa, size ne kadar tesekkür etsem azdir. Kitaplariniz, seminerleriniz ve kamplariniz tam bir egetimdir. Burda ister Belçika olsun, ister tüm avrupa olsun, sizin ögretileriniz büyük bir sevgiyle paylasiyoruz, yollarimiz birlesti için Rabb'ime sükürler olsun, Yola devam hep beraber BiR olmak niyetiyle, Allah sizden razi olsun Hocam

Dilek Oztulu 05-09-2014 02:29:18

Sevgili Hocamiz Bulent Gardiyanoglu'nun Belcika'daki en yakin takipcilerinden biri olarak, kendi oz benligimi bulmaya ciktigim bu yolculukta hocama hayatima kattagi degerler, her adimimda kendime biraz daha yaklasmanin verdigi huzuru yasattigi ve ilahi aski bulmama vesile oldugu icin cok tesekkur ederim. Gerek kitaplarinizla, gerek seminer ve kamplarinizdaki bilgi paylasimlarinizla bana, bize isik oldunuz ve olmaya da devam ediyorsunuz.Rabb'im yolunuzu acik etsin. Iyi ki varsiniz...Ve iyi ki yollarimiz birlesti...

Eda KOÇAK 05-09-2014 00:52:08

Her fırsatta bilgilerinizden yararlanmanın güzelliği içerisindeyim. Teşekkürler

zuhal gökçe 04-09-2014 14:39:14

sevgili hocam size garip bir yunus gibi gönülden bağlandık kitaplarınızı okuduk okudukça kendimizi tanımaya başladık yıllarca gaflet uykusundaymışız teşşekür ederim iyki varsınız yolunuz açık olsun

sevcihan işçi 04-09-2014 13:48:25

Sevgili Hocam Bülent Gardiyanoğlu yaklaşık üç sene önce seni bir televiyon progmında gördük o an itibariyle hayatımda degişikler başladı hayatım ailem çevrem dengedeyiz iyiki varsınız hocam :)

Rahime Mutlu 04-09-2014 13:14:13

Sevgili hocam Bülent Gardiyanoğlu'nu tanımdan önceki Rahime ve tanıdıktan sonraki Rahime olarak söylüyorum %100 olumlu yönde değişim başladı hayatımda,düşüncelerimde,ruhumda. Burada anlatmakla bitmez inanın. Deneyimlemek gerekiyor. En samimi sevgilerimle iyi ki sizi tanıdım hocam <3

İpek Şenesen 04-09-2014 12:47:20

1-2 Aralık 2012 Kuantum ve mucizeler semineri Ailem ve benim için hayŕımıza değişimin başladığı günler oldu.. duygularımı , zihnimi farkındalıkla arındırma süreci başladı benim için, tanışmamız tabi ki tesadüf değildi hayatımın bir çok noktasında artik insanları suçlamayı bırakıp kendime bu olan olaylara neden izin verdiğimi sormaya başladım ... Ve zamanlaa dengede kalıp yorumsuz seyire geçiş süreci başladı. Bülent Gardiyanoğlu nu tanımadan önce ve tanıdıktan sonra hayatım evrelere ayrıldı kendisine teşekkür ediyorum kalben , yolu her daim ışık olsun nur olsun. Sevgiyle :)

Yasemin Aktağ 03-09-2014 23:26:41

İsminizi ilk duyduğumda neler anlatıyor derken önce nefes alıp vermeyi öğrendim,tanıştığımız günde beni duvara çarptınız,ama iyi geldi :) teşekkürler ve sonrası artık akış değişim gelişim hepsi başladı ve kendini bulmak,affetmek,sevmek ,sabır daha neler neler öğrenmeye yaşamaya başladım hepsi güzeldi ( sancılara rağmen ),kitaplarınız başucu kitaplarım halen daha ve çevremdeki pek çok kişiye sizi ve çalışmalarınızı anlattım,zamanı gelen çok şükür farkındalığına kavuştu şifalanmalarına vesile oldunuz.Benim için asıl önemli olan ise ilahi aşk la ilahi akışta olmanın hazzına varmak oldu,ilahi kaynaktan cevapları alabilmek muhteşem çok şükür hamd olsun Rabbime. Allah u Teala sizden hem dünyada hem ahirette razı olsun,Rabbimin şifa bereket dolu nurunun ilahi aşkla herkesin kendini bulup uyanışına vesile olmanızı niyet ediyorum daim olsun.

Ilay 03-09-2014 22:44:27

Bir yazi insana bu kadar güzel enerji veriyorsa, simdi bir de Bülent Gardiyanoglu ile bire bir seminer ve kamplari düsünün.. Mutlaka herkese tavsiye ediyorum..Muhtesem ötesi!!! Yapmis oldugum o kadar tatillerden gezilerden sonra sunu söyliyebilirim hic biri bana ..Bülent hocamla baslamis oldugum kendi kisisel yolculugum kadar sifayi mutlulugu huzuru ve sevgiyi vermedi! Uzun ince bir yoldayiz, yürüyoruz gündüz gece :)...Allah kendisinden sonsuz razi olsun<3

FATOŞ ÖZKENT 03-09-2014 22:42:32

Benim ve bütünümüzün hayrına olsun yolumuz isik olsun tek kelimeyle harika kitapları cok guzel ve eğitici gercekten artık yeter diyorum hayatimdaki butun olumsuzlukları icin iptal diyorum ve birazdan kadın olmayı hatırlamak adlı kitabı okumaya niyet ediyorum cok mutluyum iyiki varım iyiki varsınız beni 40 yasından sonra kitap kurdu yaptınız bizlere sifa olsun Allah yar ve yardımcınız olsun sizi seviyorum

Leyla 03-09-2014 21:42:18

Ben hayatımı 2parcaya ayırdım Bulent beyden oncesi ve sonrası diye Rabbime her zaman sukrediyorum onu karsima çıkarttığı icin bir cok şeyin farkına varmami sağladığı icin insallah bundan sonrada bana ve butune sifa olmaya devam edecek hocama cok tesekkur ediyorum onu cok seviyorum :)

Zeynep SARIKAVAK 03-09-2014 21:15:44

Sevgili Bülent Hocam, içimdeki "gerçek ben"i bulmama, sonsuz sevgiyi ve huzuru tatmama vesile olduğunuz ve yolumu aydınlattığınız için size minnettarım. 7'den 70'e herkese ışık oldunuz ve olacaksınız da... Bu yolculuğunuzda Rabbim her daim yar ve yardımcınız olsun.

Gokha 03-09-2014 18:54:22

Sn Gardiyanoglu Evrenin Ilahı Dili kitabınızi bir solukta okumustum diğer kitaplarınizida biran önce okumaya niyet ediyorum

Ahenk 03-09-2014 16:43:35

Sevgili Bülent Bey'in bu yazısı da her zamanki gibi çok anlamlı. Ayrıca 3 değerli kitabı var. Evrenin ilahi dili, 2 tam 1 tek, kadın olmayı hatırlamak. Herkese tavsiye ederim. Önemli olan uygulamaya geçebilmek.

Çetin 03-09-2014 16:35:28

Nasrettin Hoca ya sormuşlar. "Herkes aynı yöne gitse ne olur hocam ? " Hoca cevap vermiş : " Dünyanın dengesi bozulurdu. " :) Kendi yolumu bulmama verdiğin Katkılarda dolayı sonsuz teşekkürler. Sevgili Bülent Gardiyanoglu. Yolun ve yolumuz bütünün hayrına olsun.

Hazel 03-09-2014 15:43:30

Böylesi yakın bir ifade daha önce okuduğumu hatırlamıyorum ! Buradaki dilinizi çok beğendim sevgili Bülent hocam :) Birçok kişi gibi benim de hayatımı başka görmemi sağlayansınız. Hangi bi duygumu yazayım bilemedim :) Sizi çağırdığım güne şükürler OLsun

Dilek Torun 03-09-2014 14:42:22

İnsanın kendiyle yıllar sonra buluşması, tanışması anlatılacak bir şey değil bunu yaşamak gerek. Kendimize ulaşma yolculuğunda Bülent Gardiyanoğlu'nun bana ve tüm insanlara kattıkları gerçekten çok büyük. Kendisine, bizleri kendi yolculuğumuza çıkarttığı için sonsuz teşekkürler. Bütüne ulaşması ve şifa olması niyetiyle...

Nejmiye Özdemir 03-09-2014 13:34:52

Bülent Gardiyanoğlu'nun yakin takipçilerindenim.Bu makalede olduğu gibi birçok yazisinda kitaplarinda ve ve seminerlerinde birçok insana yol göstermiştir. onun sayesinde benim ve birçok insanin hayatinin sevgiyle olumlu düşünme ve en onemlisi bizi üzen bizi kiran ve asla affedemem dedigimiz insanlari affederek nasil degistigine tanik oldum Bülent Gardiyanoğlu'na hayatimiza kattığı tüm guzellikler için teşekkür ediyorum.iyiki varsınız.

YORUM YAZ