Sigarayı hemen bıraktıracak 10 neden

Sigaranın kemiklerden dişlere, akciğerden damarlara kadar vücudumuza büyük zararlar verdiğini söyleyen Prof. Dr. Gülten Kaptan, sigarayı hemen bırakmak için 10 nedeni sıraladı.

Yutkunma güçlüğünün nedenleri ve tedavi yöntemleri

Halk arasında yutma güçlüğü olarak bilinen Disfaji hakında merak edilenleri anlatan Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Yıldız, tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Her 40 saniyede bir kişi inme geçiriyor

Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, 29 Ekim Dünya İnme Günü’nde yapılan sağlık taramalarının önemine değindi.

22 Ekim Dünya Kekemelik Günü: Erken ve doğru müdahale önemli

22 Ekim Dünya Kekemelik Günü: Erken ve doğru müdahale önemli

22 Ekim Dünya Kekemelik Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ahmet Konrot, kekemeliğin doğru bir iletişimle yönetilebileceğini vurguladı.

4 basit adımla kalp sağlığınızı koruyun

4 basit adımla kalp sağlığınızı koruyun

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Begüm Öztürk, sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel aktivite, sigaranın bırakılması ve düzenli kontrol ile kalp hastalığı ve inme riskinin azaltılabileceğini söyledi.

Pandemi süreci beyin krizi riskini artırıyor

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nurten Küçükçakır, koronavirüs sürecinin inmeyi tetikleyebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

El titremesini hafife almayın

Nöroloji Uzmanı Dr. Didem Er, el titremesinin günlük hayatın stresinden nörolojik rahatsızlara kadar pek çok sebeple ortaya çıktığını söyledi.

Kol uyuşmasının olası 8 nedeni

Felç ve kalp krizi gibi ciddi sorunlara sebep olan kol uyuşmasının nedenlerini anlatan Prof. Dr. Aytaç Akbaşak, olası hastaları ve tedavileri hakkında bilgi verdi.

Kadınları ve erkekleri farklı etkileyen 8 hastalık

Kadınlar ve erkekler benzer semptomlara sahip aynı hastalıklara sahip olsalar da, bazı hastalıklar farklı şekilde etkileyebiliyor...

Göbek bağının geç kesilmesinin önemi

Bebek doğduktan en az 1 dakika sonra göbek bağının kesilmesi, bağışıklık sistemlerinin kuvvetli olmasını sağlıyor.