Kısırlığın nedeni birden çok hastalık olabilir

Her 100 çiftten 1’inde görülen kısırlık; sigara kullanımı, aşırı kafein tüketimi, kilo alımı ve çeşitli hastalıklar nedeniyle ortaya çıkabiliyor.

İnfertilite nedir?

Gün geçtikçe artan İnfertilite hastalığının nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilmeniz gerekenler...

D vitamini eksikliği çocuk sahibi olmaya engel

Pek çok sağlık sorununa neden olan D vitamini eksikliği üreme sağlığını da olumsuz etkiliyor.

İnfertilitenin (kısırlığın) artmasına neden olan faktörler

İnfertilitenin (kısırlığın) artmasına neden olan faktörler

İnfertilitenin yani kısırlığın son yıllarda arttığını belirten Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, bu artışa neden olan faktörleri anlattı.

Tüp bebek tedavisine ne zaman başlanmalı

Tüp bebek tedavisine ne zaman başlanmalı

Bebek sahibi olamayan çiftler, ne zaman doktora başvurmalı ve tüp bebek tedavisine ne zaman başlamalı? Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu anlattı.

Aspirin gebelik ihtimalini artırıyor

Doç. Dr. Hakan Çoksüer, yapılan çalışmalarda aspirinin kısırlık açısından gebelik şansını artırdığı sonucuna varıldığını dile getirdi.

Kısırlığa yol açan etkenler ve tedavi yolları

Bir yıldır düzenli ve korunmasız cinsel ilişkiye rağmen çocuğunuz olmuyorsa, gerekli tetkikler için hemen bir uzmana başvurmalısınız.

Her 7 çiftten 1'i çocuk sahibi olamıyor

Araştırmalara göre her 7 çiftten 1'inin çocuk sahibi olamadığını dile getiren Op. Dr. Hakan Özörnek, "Kısırlık iki kişiyi tutan dünyadaki tek hastalıktır" dedi.

Evinizdeki bu aletler kısırlığa neden oluyor

Bebek sahibi olamamanızın nedeni evinizde kullandığınız bazı aletler olabilir. Bu aletlerin zararlı etkilerini azaltabilmek için kullanmadığınızda fişini çekin.

Açıklanamayan kısırlığın baş etkeni stres

Duygusal, zihinsel ve bedensel bütünlükten oluşan mekanizmanın uyum içinde çalışmasını bozan stres, gebe kalma olasılığını da olumsuz etkiliyor.