İncecik bir bel için yapmanız gereken 5 şey

Kadın güzelliğinin önemli bir etkeni olan incecik bir bele sahip olabilmek için yapmanız gerekenler...

Bel ve göbek bölgesi sağlık açısından en çok tehlike ihva eden bölgedir. Kalp ve iç organlara yakın olması dolayısıyla organlarımızı tehlikeye açık hale getirir.

Son zamanlarda karaciğer yağlanması dediğimiz yağlanma çok sık görülmeye başlamıştır. Sık görülme sebepleri kişilerin hızla kilo almaya başlamış olmasıdır. Karaciğer yağlanması dediğimiz organ yağlanması karaciğeri yavaş yavaş harap eder.

Beslenme ve Diyet Uzmanımız Ayşe Tuğba Şengel kadinvekadin.net okurlarına özel incecik bir bel için yapılması gerekenleri anlattı.

Peki belimizi inceltmek için neler yapmalıyız

1- Metabolizmayı hızlandıran ve iştah kesen besinler tüketin. Bu besinlerin başında süt ve süt ürünleri, kırmızı et, tavuk veya balık ve sebzeler gelmektedir.

2- Sporu mutlaka bir daha çıkarmamak üzere hayatınıza ekleyin. Haftada 3 veya 4 gün mutlaka yürüyüş yapın. Çünkü size en az 300 kalori yaktıracaktır. Bu demek oluyor ki bir ana öğün tüketmemiş sayılacak ve kilo vermeniz hızlanacaktır.

3- Porsiyon kontrolü yapın. Kendi tabağımıza bizim kilomuz için yeterli olan besinleri almalı bu tabaktan tüketmeliyiz,tabağımız bittiği zaman yemek masasından kalkmalıyız. Eğer ortaya gelen yemeklerden yersek ne kadar yediğimizin farkında olmayacağız. Ayrıca yemek yedikten sonra 20 dakika kadar beklemeliyiz bu sürede tokluk hissi beyne ulaşacaktır.

4- Diyet yapmayı değil sağlıklı beslenmeyi öğrenin. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için kendinize en az 1 yıl süre tanıyın. Bir senenin sonunda inanın ki bir daha kilo almamak üzere o kilolardan kurtulacaksınız.

5- Her gün en az 2-3 litre su için. İştah kontrolünüzü yapar ve barsak hareketlerimizi hızlandırır ve kilo verme hızımızı artırır.

Unutmayın ki obezite aslında ciddi bir hastalıktır. Tedavisi kişinin kilosuna bağlı olarak 1 veya 2 yıl sürebilmektedir. Sağlıklı beslenerek obezite tedavisi ile birkaç ay içinde zayıflamak aynı şeyler değildir. Genelde zayıflamak birkaç ay süreyle yapılır ve sonra sonlandırılır. Ayrıca verilen kilolar kısa süre içerisinde fazlasıyla geri gelir. Obezite tedavisi için kendimize en az 1 yıl süre tanımalıyız.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ