İncecik bir bel için 4 tüyo

Kadınlar için en önemli şeylerden birisi de ince gözükmektir. Birkaç küçük detay ile daha ince bir bele sahip olmak mümkün.

Belinizi çepeçevre saran o yağ kütlesinden kurtulmak ve ince görünmek istiyorsanız, önce yediklerinizi kontrol altına almanız gerekiyor; ama egzersiz de şart. Çünkü bu bölgedeki yağlardan yavaş yavaş kurtulsanız bile, egzersiz yapmadan istediğiniz düz ve sıkı görünüme kavuşmak biraz zor görünüyor. İşte belinizi anında daha ince gösterecek birkaç tüyo...

Çan etekleri tercih edin

Modanın geçmişten ilham alan trendi yüksek beller, kesinlikle daha ince bir bel yaratmanın da garantisi. Bel çizginizi yukarıya çekerek, kalça bölgenizi toparlayan bu model kıyafetler daha ince bir bele sahip olmanızı sağıyor.

Daha ince görünün

Daha ince bir bel için tercih edebileceğiniz bir başka detay ise kalın bel kemerli modellerden geçiyor. Geniş bel bandı olan etekler ve pantolonlar, tıpkı yüksek belli parçaların yaptığı gibi toparlayıcı etkileri ile belinizin daha ince görünmesini sağlıyorlar. Bu modeller daha çok karın ve göbek bölgenizi toparlayacağı için korse görevi de görüyorlar.

Yeni trend: Büstiyer

Dar ve toparlayıcılıkları ile kesinlikle korselere taş çıkaran büstiyerler, ince bir belin de mimarlarından. Boyu çok kısa olmayan büstiyerleri tercih ederseniz, bel kısmınızı çok daha ince göstereceklerinden emin olabilirsiniz. Ancak altınıza çok dar bir şey giymemeye özen göstermelisiniz.

Belirgin durması için korse giyin

Tabi ki ince bir bel ve yuvarlak bir kalça için her kadının dolabının vazgeçilmezi korselerdir. Dar ve sıkıcı oldukları günleri çok gerilerde bırakan korseler, artık her ihtiyaç için özel olarak üretiliyorlar. Bir zamanlar sadece kilolu hanımların kullandığı bu parça şimdiler de daha belirgin hatlar yaratmak isteyen herkesin dolabında yer alıyor. Siz de özellikle belinizi vurgulayacak tek parça bir korseyi mutlaka denemelisiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ