İmkânsızın sadece bir kelime olduğunu kanıtlayan hayatlar

İşte varlıkları ve yaptıklarıyla milyonlarca kişiye ilham veren insanların hikayeleri.

Birçok insan hayatını sahip olmadıklarını isteyerek ve sahip olduklarını da görmezden gelerek yaşıyor. Bu genel eğilime rağmen bazı insanlar var ki fiziksel engellerin kısıtlayıcı olmadığını gösteriyor. İşte varlıkları ve yaptıklarıyla milyonlarca kişiye ilham veren insanların hikayeleri.

Amy Purdy

Amy Purdy 19 yaşında geçirdiği menenjit sonrasında bacaklarını diz altından kaybetti. Aynı zamanda böbrekleri ve dalağı da bulunmayan genç kadına, babasından böbrek nakli yapıldı. Ve sadece 3 ay sonra, Amy protez bacaklarıyla yamaçlara geri döndü. Snowboard yapan sporcu 2014 Paralimpik'te bronz madalya ve 2018 Paralimpik'te gümüş madalya kazandı.

Aaron Fotheringham

Aaron Fotheringham 8 yaşındayken tekerlekli sandalyeyle mahkum oldu. Fotheringham, özel olarak değiştirilmiş tekerlekli sandalyesini kullanarak pratik yapmaya başladı. 14 yaşında, tekerlekli sandalyede backflip yapan ilk kişi oldu.

Evelyn Glennie

Evelyn Glennie'nin 12 yaşından beri kulakları duymuyor. Kulaklarının dışında vücudunun diğer parçalarını dinlemeyi öğrendiğini söyleyen Evelyn, bir virtüöz perküsyonist oldu.

Bethany Hamilton

2003 yılında, en iyi arkadaşı, babası ve erkek kardeşi ile sörf yaparken köpek balığı saldırısan uğrayan 13 yaşındaki Bethany Hamilton, sol kolunu kaybetti. Hastaneye götürüldüğü zaman, kanının% 60'ından fazlasını kaybetmişti ve şoktaydı. Ama o kararlı bir kızdı ve saldırıdan bir ay sonra geri döndü. Bugün, çok başarılı bir profesyonel sörfçü.

Qian Hongyan

Qian Hongyan, 4 yaşındayken bir araba kazasında bacaklarını kaybetti. Güneybatı Çin'in Yunnan eyaletinde doğan Hongyan'ın ailesinin ona yapay uzuvlar alacak olanakları yoktu. Ancak Çin basınının ilgisini çektikten sonra, yapay uzuvlara sahip oldu ve engelliler için yerel yüzme kulübüne katıldı. Sıkı çalışması ve kararlılığı, onu 2009 yılında Çin Ulusal Paralimpik Yüzme Yarışması'nda ulusal bir şampiyon yaptı. 2015 yılında Yunnan İl Paralimpik Oyunları'nda finale kalarak altın madalya kazandı.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ