İlk buluşmada sorulması gereken önemli sorular

İlk buluşma, iki taraf için birbirleri hakkında fikir sahibi olmaları açısından önemlidir. Bu nedenle ilk buluşmada konuşulanlar, insanlarda iz bırakır. Karşınızdaki kişiyi tanımak içinde kilit sorular yöneltmeniz gerekir. Bu soruları doğru seçmeniz, karşınızdakini daha hızlı bir şekilde tanımanızı sağlar. Peki ilk buluşmada sorulabilecek kilit sorular nelerdir?

Abone Ol 

İlişki uzmanları, ilk buluşmada konuşulanların sonraki konuşulanlardan daha önemli olduğunu söylemektedirler. Bunun için karşınızdaki insana neyi ne şekilde soracağınızı ve onu hangi sorularla daha iyi tanıyacağınızı iyi bilmelisiniz.

Bir ilişkide ne gibi beklentilerinin olduğunu sorun

Karşınızdaki kişiyi tanımak için ilişkiye bakış açısını öğrenmek önemlidir. Sizden ne gibi beklentilerinin olduğunu önceden bilirseniz ilişkiniz ona göre devam eder. Bu nedenle karşınızdakine, ilişkide ne beklentilerinin olup olmadığını sormanız gerekir. Bu soru ilk buluşmada sorulabilecek kilit sorulardan en önemlisidir bile diyebiliriz. İlk buluşmada böyle bir sorunun sorulması, ilerde yaşanabilecek sorunların da önüne geçecektir.

Burçlara göre ilk buluşma sırlarını öğrenin! : Yüksek Topuklar

Hobilerini sorun

Aynı hobilere sahip olan insanlar daha kolay anlaşırlar. Bu nedenle ilk buluşmada karşınızdaki insana ne gibi hobileri olduğunu mutlaka sorun. Hem hobilerinin neler olduğunu öğrenmek, o kişiye daha fazla ilgi ve merak duymanızı sağlayacaktır. Alternatif olarak yapmaktan keyif aldığı aktiviteleri yada yapmak istediği aktiviteleri de sorabilirsiniz. Böylece karşınızdaki kişinin zevklerini öğrenme şansını yakalarsınız.

Seyahat etmeyi ve gezmeyi sevip sevmediği sorun

Eğer gezmeyi ve seyahat etmeyi seven biriyseniz, karşınızdaki kişiye de bu aktiviteleri yapmayı sevip sevmediğini mutlaka sorun. Seyahat etmeyi seviyorsa en çok hangi şehre ve neden gitmek istediğini sorun. Gezmek için nerelere gitmeyi hayal ettiği sorusunu da iletin. Bu tür sorular sorarak karşınızdaki insanla ortak yönlerini bulabilirsiniz.

Eğitim durumunu sorun

İlk buluşmada karşınızdaki insana eğitim durumunu sorabilirsiniz. Eğitim, bireylerin hayata bakış açılarını etkiler. Bu nedenle karşınızdaki insanın sizinle aynı derecede eğitim almış olması önemlidir. Eğitim seviyesini sorgulamanız ve aldığı eğitim hakkında detaylı bilgi almalısınız. Bu nedenle eğitim alanına dair tüm soruları, karşınızdaki insana iletin. Eğitime önem veren biriyseniz, bu konuya dair soruları kesinlikle atlamayın.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu