İlk buluşmada kesinlikle uzak durulması gereken yiyecekler

Hoşlandığınız kişi ile ilk defa buluşacaksınız ve karşınızdaki kişiyi olumsuz etkilemek istemiyorsanız o yüzden bazı yiyecekleri aklınızdan dahi geçirmemelisiniz.

Abone Ol 

Bazı yiyecekler var ki asla ilk defa bulaşacağınız kişinin yanında yenmemesi gereken. Özellikle yağlı, baharatlı ve sarımsak türü şeylerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bahsettiğimiz yiyecekler yerine, daha taneli kolay yenilebilen yemek yemeniz daha rahat olacaktır. İşte ilk buluşmada asla yenmemesi gereken yiyecekler…

Spagetti

Hepimiz makarnayı çok severiz. Fakat makarna yerken ağzımız yağ içinde kalabilir ve karşı tarafa farklı görünebiliriz. Bu yüzden maalesef makarnadan da uzak durun.

Hamburger

İlk buluşmada asla yememeniz gereken 10 yiyecek - Internet Haber

İlk buluşmada uzak durmanız gereken yiyeceklerden biri de kocaman bir hamburgerdir. Hamburgeri elle yemeniz, karşı tarafı olumsuz etkileyebilir.

Pide, kebap, lahmacun

Dürümce Karışık Kebab 2 Kişilik

Pide, lahmacun ve kebap gibi yiyecekler çok güzeldir. Fakat ilk buluşmada ağzınızda farklı bir tat ve koku olmasını istemezsiniz. Bu yüzden bu tür yiyeceklerden uzak durun.

Soğanlı ve sarımsaklı yemekler

Soğan ve sarımsağın mucizesi - Güncel yaşam haberleri – Sözcü

Soğan ve sarımsak katılmış yiyecekler, ilk buluşmada yemememiz gereken kokulu yiyeceklerdir. “Soğan ve sarımsak sosu” katılmış yemeklerden de uzak durmalıyız.

Salata, maydanoz

Trend Yemek Tarifleri

Yeşillikler çok sağlıklı besinler olsa da dişlerinizin arasında kalır ve bu nedenle ağız dolusu gülmenin baş düşmanıdır ve bu ilk buluşmada olmamalıdır.

Baharatlı ve acılı yiyecekler

Baharatlı yiyecekler yemenin 5 faydası

Acıyı ve baharatı çok sevsek de karşımızdaki kişi sevmeyebilir. Ayrıca ilk buluşmada midemizde veya sindirim sistemimizde bir sorun olsun istemeyiz.

Kuru fasulye

Kuru Fasulye Tarifi - Evde Etli Kuru Fasulye Nasıl Yapılır? Kolay ve Pratik Kuru Fasulye Yapımı ve Malzemeleri

Ülkemizin en meşhur yemeklerinden biri olsa da mideyi rahatsız etmesi ve gaz yapması kuru fasulyenin olumsuz etkilerindendir. O nedenle kendinizi daha rahat hissetmeniz için kuru fasulye tercih etmemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu