İlk buluşmada asla konuşmamanız gereken konular

İlk buluşma, ilk izlenim oldukça önemli fakat dikkat etmeden aklınıza gelen her şeyi konuşmanın yeri ilk buluşma olmamalı.

Abone Ol 

Biriyle tanıştınız biraz mesajlaştık sonra buluşma günü ayarladınız. Heyecanlanmanız çok normal çünkü ilk buluşma ilişkinizin gidişatını olumlu yada olumsuz olarak etkileyecektir. Eğer ilişkinizin başlamadan bitmesini istemiyorsanız ağzınızdan çıkanları kulağınızın duymasını sağlamalısınız. Evet merak ettiğiniz her şeyi karşı tarafa sormalısınız, kendinizden bahsetmelisiniz.  Bu birbirinizi tanımanıza yardımcı olacaktır. Ama ilk buluşma, bu bahsedeceğimiz konular için doğru zaman değil. Peki neymiş bu konuşulmaması gereken konular dediğinizi duyar gibiyim. Gelin bakalım nelermiş?

Maddi konumum muhteşem

Tabii ki maddi açıdan iyi duramda olmanız karşınızdaki kişiyi etkileyecetir. Ama bu iyi durumu sözlerle ve sürekli olarak dile getirmeniz inanılmaz itici bir etki yaratacaktır. Zaten tavrınız, duruşunuz, giyiminizle bunu rahatlıkla karşı tarafa hissettirebilirsiniz. Boşuna benim oyum var, buyum var demenize gerek yok.

Son ilişkim gerçekten bir felaketti

”Yakın zamanda kız/erkek arkadaşımdan ayrıldım ve ilişkim gerçekten berbattı.” cümlesiyle başlayan ve eski kız/erkek arkadaşınızı yerden yere vuran cümlelerle devam eden konuşma, karşınızdaki kişiyi sizden hemen soğutmaya yetecek. Karşınızdaki kişide ne sorunlu ve memnuniyetsiz algısı yaratacaktır. Zaten her şeyi geçtim ilk buluşmada, geçmiş ilişkinizin konusunu açmanız oldukça yanlış.

Hayat benim için hiç yolunda gitmiyor

Bu kadar negatifseniz, zaten kendinizi iyi hissetmeden mutlu bir ilişkiye başlayamazsınız. Bu nedenle karşı tarafı da sıkmanıza gerek yok. Belki o buluştuğunuz kişi sizin için doğru insan ama siz bu negatiflikte buluştuğunuzda karşınızdaki kişiyi kendinizden iterseniz. Unutmayın ki ne demişler doğru insan yanlış zaman. Bu hataya düşmemenizi tavsiye ederim.

Ailem gerçekten beni delirtir

İlk buluşmada ailenizden tabi ki bahsedebilirsiniz. Ancak, onların sizi nasıl delirttiğinden, canınızın ne kadar sıktıklarından en ince detayına kadar bahsetmemelisiniz. Çünkü hem karşı tarafın sizin hakkınızdaki ilk görüşünü olumsuz kılacaktır. Hem de ne sıkıntılı ailesi var ben uzak durmalıyım algısı yaratacaktır. Yeni tanıştığınız kişi, hatta uzun zamandır hayatınızda olan partneriniz bile aile içinde yaşananların en ince detayına kadar bilmesi doğru değil.

Annemle tanışmak ister misin?

İşte karşınızdaki kişiyi sizden korkutacak cümle ”annemle de tanıştırmak çok isterim” bir dur istersen neyin acelesi, daha ilk buluşmanız hemen annenle tanıştırmakta nedir? Karşındaki kişide dünden meraklı herhalde algısı yaratabilirsin. Bir de kesin hemen evlenmeyi düşünüyor da ondan tanıştırıyor diye düşüncelere girdiyse geçmiş olsun. Bu buluşmanın ikincisi olmayacaktır. Unutma ilk buluşmada bu izlenim hiç doğru değil bırak biraz zaman geçsin, sanki yangından mal kaçırıyorsun tanıştırırsın annenle.

Hesabı nasıl ödesek?

Güzel bir yemeğin ardından, sıra hesaba geldiğinde, ”Hesabı nasıl ödeyelim? Yarısını sen öde, yarısını ben.” gibi cümleler sarf etmeniz  güzel olan her şeyin sona ermesine neden olabilir. Bu konuda erkeklere biraz centilmen olmak düşüyor. Ne de olsa daha ilk buluşma! Biraz kesenin ağzını açmak lazım. Pamuk eller ilk buluşmada cebe girsin.

Evime gelmek ister misin?

Bu, daha sizin ilk buluşmanız. İlk buluşmada eve davet etmek, siz belki masum bir düşünce ile davet ediyorsunuz ama karşı tarafta yalnızca cinsel bir birliktelik aradığınız ve ciddi bir ilişki düşünmediğiniz hissi yaratacaktır. O yüzden siz siz olun biraz sabredin ve ileriki buluşmalarınıza saklayın bu daveti.

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu