İlk buluşmada asla giyilmemesi gereken kıyafetler

İlk buluşmadaki ilk izlenim oldukça önemlidir. O yüzden konuşmanız tavrınız kadar yaptığınız kombinde karşınızdaki kişiyi etkilemenin gizli sırlarından biri. Yapılan araştırmaya göre insanların %38'i ilk buluşmada kötü bir kıyafet giydiyse ikinci randevu ne yazık ki olmuyormuş.

Abone Ol 

Thread’deki son çalışmanın arkasındaki stil uzmanları, katılımcılardan ilk buluşmada giyilecek en kötü şeylerden bazılarını söylemelerini istedi. Verilen cevaplar ise oldukça şaşırtıcı. İşte ilk buluşmaya asla gitmemeniz gereken o kombin…

İlk buluşma için asla eşofman giymeyin

Aslında son zamanlar günlük giyim popülaritesi artmış bulunuyor. Salaş bir eşofmanı spor ayakkabı yada botlarınızla bile kombinleyerek çok şık olabilirsiniz ama ilk buluşma için giyilebilecek en kötü şey olduğunu da asla unutmayın.

Terlikler asla

Hemen ardından eşofmanı takip eden parçada plastik terlikler oldu. Havaların ısınmasıyla herkesin ayağında terlik görmek mümkün hale gelecek fakat ilk buluşma için oldukça yanlış bir tercih. Araştırmaya göre %31’i ilk buluşma için kaçınılması gereken bir parça olduğunu söyledi.

Şeffaf plastik ayakkabılar %27 ile üçüncü sırayı alırken, Motorcu şortları ve tulumlar, içi tüylü, dışı nubuk botlarda ilk 10’a giren diğer giysiler arasındaydı.

Araştırma aynı zamanda, kadınlara ve erkeklere sizin neyin rahatsız ettiğini sorduğunda erkeklerin %24’ü özel bir şey yok derken, kadınların %18’i daha fazla rahatsız olduklarını belirtti.

İlk buluşmada nasıl giyineceğinizden emin değilseniz, stilist Millie Rich bunu doğru yapmak için bazı önemli ipuçlarını paylaştı:

  • Kıyafetinizin kim olduğunuz hakkında bir şeyler söylediğinden emin olun. Millie, “Farkında olsanız da olmasanız da, giyinirken verdiğiniz çeşitli kararlar kişiliğiniz hakkında küçük ipuçları verebilir” diyor.
  • Ayrıca, normalde nasıl giyinirseniz öyle giyindiğinizden emin olun – birini etkilemek için farklı biri gibi görünmeye çalışmayın.
  • Giydikleriniz için randevu planını ana bilgi kaynağınız olarak kullanın. Sadece bir kahve buluşması ise hafif ve rahat kıyafetleri şık bir kombinle birleştirebilirsiniz. Fakat bir akşam yemeği buluşması ise özenli, fakat aşırı gösterişli olmayan mini bir elbise veya casual bir takım tercih edebilirsiniz.
  • Nasıl başladığına bakılmaksızın, bir buluşmanın bizi nereye götürebileceğini asla bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden her duruma uygun bir kıyafet seçmeye çalışın.
  • Karşınızdaki kişiyi etkilemek için en yüksek topuklu ayakkabıyı veya rahatsız ama güzel görünen bir pantolonu seçmeyin. Çünkü bunlar rahatlamanız gerektiği anlarda sadece zorluk çıkaracaktır. Bunun yerine, konfor ve stili birleştirmeyi düşünün.
  • Hafif bir elbise ve temiz, beyaz spor ayakkabılar gibi bir şey ilkbaharda flört etmek için mükemmel seçimler arasında bulunur.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu