İlişkinizi güçlendirecek evlilik hedefleri

Evlilikten beklentiniz nedir? Birçok kişi evlendikten sonra, rutin bir hayatı mutlu bir şekilde yaşayacaklarına dair yanlış algıya sahip...

Evlilik hedefleri bir çifte doğru hareket edecekleri ve birbirlerine güvenebilecekleri bir sebep verir. Hedef belirlemek, evlilik yolunda ilerlemek için harika bir yol. Hedeflerinizin pinde, birlikte daha çok zaman geçirir, daha fazla sohbet eder ve daha samimi anlar yaratırsınız.

Hedefler, evliliğinizin gelişmesine yardımcı olacaktır. Şu anki boşanma oranını göz önünde bulundurarak, evliliğinize ihtiyacı olan dikkat ve önemi vermezseniz, bu talihsizlikle sonuçlanabilir. Günlük rutinlerinizle meşgul olduğunuzda ilişkinizi beslemeyi unutmak kolaydır. Evlilik hedefleri, evliliğinizi öncelikli tutmanıza yardımcı olur. Hayatınızı birlikte planlamak için zaman harcadığınızda birbirinizi ihmal edemezsiniz. Evliliğiniz için akıllıca hedefler belirlemek, size mutlu ve tatmin edici bir evlilik yaşamanız için daha iyi bir şans verir.

Evliliğinizin sağlığını düşünürken, hareket prensibini düşünün. Harekete geçen nesne, bir şey yoluna çıkmadıkça hareket etmeye devam eder. Benzer şekilde, hareketsiz bir nesne siz onu harekete geçirene kadar asla hareket etmeyecektir. Günlük hedefleriniz sizi bir görevden diğerine ilerletmeye devam ettiğinde, evlilik hedefleri hayati momentum ile ilişkinizi besler. Evlilik hedefleri sadece samimi bir atmosferi yaratmakla kalmaz, aynı zamanda zorlu evlilik süreçlerinde çiftlerin problemleri daha kolay çözmelerine yardımcı olur. Evlilik hedefleri, zaman içinde tüm evliliklerde oluşabilecek durgunluk ve uyuşukluk için bir panzehir görevi de görüyor.

Akıllı evlilik hedefleri, evliliğinizin tüm yönlerini içermelidir. Fiziksel, entelektüel, finansal, sosyal, manevi kısaca evliliğinizi etkileyebilecek her şey. Ayrıca, diğer tüm hedefler gibi onların da yazılması gerekir. Bir dilek ve hedef arasındaki fark, hedefi yazmanız ve onu gerçekleştirmek için sürekli harekete geçmenizdir.

Finansal hedefler

Evlilik uzmanlarına göre, evlilik uyuşmazlığının en büyük nedeni paradır. Her zaman siz ve eşiniz ve farklı para alışkanlıkları arasında bir gelir dengesizliği olacaktır. Bu nedenle, finansal meselelere yönelik tutumunuzu tartışmanız çok önemlidir, böylece birbirinizin para kazanma, harcama ve tasarruf yapma yaklaşımını anlayabilirsiniz.

Siz ve eşiniz parayla ilgili aynı çizgide değilseniz, bu durum evlilik boyunca sürekli bir gerginlik kaynağı yaratır. Bu nedenle, etkinliklerinizi paraya uygun hale getirin.

Her ikinizde, her zaman paranın nerede olduğunu ve nereye gittiğini bilmelisiniz.

Ortak bir hedef belirlemek: Uzun vadeli hedefiniz ne olursa olsun, aynı çizgide olduğunuzdan emin olun. Bir yılda finansal olarak nerede olmak istersiniz? Peki beş yılda?

Bir bütçe oluşturun: Paranın her ay nereye gittiğine dair net bir gösterge veren bir bütçe geliştirin. Eşinizle oturun ve her harcamaya bir isim verin.

Kredi kartı seçeneklerine tekrar bakın: Kredi kartlarınıza sağlıklı bir kontrol yapın ve kredi kartı kullanımınız için bir plan oluşturun.

İlişki hedefleri

Bu hedefler, sizin ve eşinizin samimiyet, bağlılık, empati, güven ve iç huzur duygularını sürdürmesine yardımcı olacağı için çok önemlidir.

İlişkinizin gelişmesini istiyorsanız, birlikte vakit geçirmek için hedefler koymalısınız.

İletişim: İletişim, evliliğinizin bel kemiğidir. Yetersiz iletişim nedeniyle birçok evlilik hedeflerine ulaşamıyor. Evlilikte çatışmalar kaçınılmaz olarak ortaya çıkar, ancak uygun ve düzenli iletişim ile tüm problemler çözülebilir.

Her şey hakkında konuşun: Eşinizle arkadaşlığınızı geliştirin, böylece konuşulması zor konularda bile rahatça konuşabilirsiniz. Zorlu konuşmalar sizi daha akıllı ve güçlü kılar ve ufkunuzu genişletir. Zor sorunlardan kaçınırsanız, sonunda iletişim kopukluğunda boğup evliliğinizi mahvedebilirsiniz.

Aile ilişkileri: Eşiniz ve sizin ailenizin harmanlanması süreci bir mucizeden başka bir şey değildir. Kayın aileniz sizden ve eşinizden gerçekçi olmayan beklentiler içine girebilir. Tüm tatilleri onlarla geçireceğinizi varsayabilirler veya onların tavsiyelerini sorgulamadan takip edeceğini. Çoğu zaman, bu beklentiler bir çatışma meydana gelinceye kadar bir çift tarafından anlaşılmamakta veya tartışılmamaktadır. Akıllı seçenek, olası çatışmaları ortaya çıkmadan önce bu problemleri tanımak ve çözmeye çalışmaktır.

Ev alışkanlıkları: Evdeki günlük alışkanlıklar, bir çift için ölçülemez bir gerilim kaynağı olabilir. Ev işleri önemsiz görünebilir ancak büyük bir meseledir. Bu sıkıntılı konuyu baştan sona konuşmalısınız. Ömür boyu sürecek bir ev arkadaşı olduğunuzu düşünün ve ona göre kararlar alın.

Aile sağlığı hedefleri

Muhtemelen bir evliliğin her iki yarısının da benzer sağlık hedeflerine sahip olacağı umulmaktadır. Ancak karşılıklı olarak uyumlu hedefler üzerinde hemfikir olabilirsiniz. Farklı yemekler planlamanın ve pişirmenin ne kadar zor olduğunu düşünün? Farklı diyet tercihleri ​​olan çiftler için temel hedef, her ikisi için de uygun bir beslenme programı olmalıdır. Aynı çizgide olduğunuzda, evliliğiniz çok daha kolay olacaktır.

Son not

Evliliğin ilk yılı, gelecekteki mutluluğunuz için inanılmaz derecede önemlidir. Bu süre zarfında, evliliğinize yön ve amaç ya da daha sonra sizi tuzağa düşürecek kötü alışkanlıklar geliştirirsiniz. Hedeflerin belirlenmesi, yaşamınız boyunca devam edecek iyi alışkanlıklar ve birlikte olmanın yollarını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Evliliğin kimseninki gibi değil. Kendi hedeflerinize sahip olmak evliliğinize hak ettiği benzersizliği ve özgünlüğü verir. Öyleyse, devam edin ve bugün kendi akıllıca hedeflerinizi belirleyin. Evlilik bir maratondur ve bir maratonu uygun bir planlama yapmadan başarıyla tamamlayamazsınız.

Serkan Sıtkı Şahin

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ