İlişkinin ömrünü belirleyen işaretler

Birikteliğinizin uzun ömürlü olup olmadığını bu işaretlerle anlayabilirsiniz.

İlişki, yalnızca iki insanın bir araya gelmesi değil , birbirini anlayan ve seven iki insanın bir araya gelmesidir. Modern zamanlarda ilişkiler gittikçe kısalıyor. Oysa sonunda evlilik olsa da olmasa da herkes uzun süreli birliktelikler istiyor. Peki sizin yaşadığınız ilişkinin ömrü ne kadar? Bunu anlamak bu işaretlerle mümkün. İşte ilişkilerin uzun süreceğini gösteren işaretler.

İçgüdülerinizle hareket ediyorsanız

Aslında ilişkinin ömrünü tahmin etmek için yapılan test oldukça basit. Bir grup bilim adamı, mutlu çiftler üzerinde bir test yaptı ve sevgililerinin resimlerini gösterdikten sonra onların mutlu mu yoksa üzgün mü olduğunu söylemelerini istedi. "Üzgün” olduğunu söylemek için resimlere uzun uzun bakanların daha mutlu bir ilişkileri olduğu ancak üzgün resimleri çabucak söyleyenlerin ise sonlarının ayrılık olduğu görüldü. Bunun nedeni, mutsuz çiftlerin eşlerinin resimlerini gördüklerinde zaten "üzgün” olması ve bu nedenle hızlı ve kolay bir şekilde resmi üzgün olarak nitelendirmesi.

Onunla birlikteyken mutlu ve huzurluysanız

Sevgiliniz yokken, huysuz, mutsuz ve güvensizken, hayatınıza giren birisi aniden büyülü bir etki mi yaratıyor? Eğer sevgiliniz sayesinde daha iyi ve huzurlu olduğunuzu hissediyorsanız, ilişkiniz muhtemelen uzun sürecektir.

Mutluluk için birbirinize bağımlı değilseniz

Evlilik gerçekten mutluluk kaynağı olabilir ama tek mutluluk kaynağı değildir. Sadece evlilik, mutluluk getirmez.

Bilinçli tercihler yaptıysanız

Gerçekten düşününce bu çok tehlikeli bir kavram. Ruh eşi kavramı bir yana, ilişkiye başlamak tamamen farklı bir konudur. Ruh eşinin olduğuna inanmak, aslında kaderle örtüşen bir konudur. Onun yerine seçimlerimiz bilinçli ve iki tarafın da mutluluğuna göre olmalıdır.

Gerçekçi beklentileriniz varsa

Bir ilişkinin uzun süreli olması, çiftlerin gerçekçi beklentileri olmasıyla ilişkilidir. Hayatla ilgili, saf mutluluk gibi gerçekçi olmayan beklentiler ilişki için çok sağlıksızdır. Bu aynı zamanda da insanların değişmeyeceği konseptini de yakalamak demektir. Partnerinizin değişeceğini beklemek, gerçekten sizin için felaket olacaktır.

Birlikte gelecek hayalleri kuruyorsanız

Anı paylaşmak tabii ki önemlidir çünkü birlikte bir gelecek kurmanızı sağlar. Birlikte amaçlar kurmak, istediğiniz hayatı partnerinizle planlamak, ilişkinizin uzun süreli olacağının göstergesidir.

Bu işaretlere sahipseniz, uzun ömürlü bir birlikteliğe adım attınız demektir.

Yorumlar

YORUM YAZ