Özel yetenekli çocukların eğitimi nasıl olmalı

Üsküdar Üniversitesi'nin düzenlediği bir panelde, uzmanlar özel yetenekli çocukların eğitimi hakkında önemli bilgiler verdi.

Etkili iletişim kurmanın püf noktaları

Yaşamın her alanında sağlıklı bir iletişim kurmak için bilinmesi gereken püf noktalar var. İşte etkili iletişim kurmanın yolları...

Çocuğunuzla iletişim kurmanızı kolaylaştıran 3 soru

Sıkıcı ve baskıcı olmadan çocuğunuzla iletişim kurmanızı kolaylaştıracak bu üç soru, aynı zamanda onun daha duyarlı bir yetişkin olma yolunda da çok işine yarayacak.

Çocuğunuzla iletişiminizi artıracak 10 neşeli aktivite

Çocuğunuzla iletişiminizi artıracak 10 neşeli aktivite

Çocuklarınızla birlikte yapacağınız bu neşeli aktiviteler, hem onları daha iyi tanımanızı hem de aranızdaki iletişimi kuvvetlendirmenizi sağlar.

İnsanlarla etkili iletişim kurmanın yolu

İnsanlarla etkili iletişim kurmanın yolu

İnsanlarla etkili bir iletişim kurabilmek için konuşurken nelere dikkat edilmeli? İşte size küçük sırlar...

0-2 yaş dönemi çocukluk psikolojisi

Her gelişim basamağı kendine has değişik özellikler taşısa da insanın en hızlı değişim gösterdiği dönem 0-2 yaş aralığıdır.

Dijital medya kıskançlığı kadınlarda daha fazla

Hayatımızın odak noktası haline gelen sosyal medyanın çiftler arasında bir de dijital kıskançlık boyutu var. Bu konuda kadınlar ipi göğüslemiş durumda.

Ses sağlığınızı korumak için neler yapmalısınız

Kişilerle iletişim kurmanızda ve kendinizi ifade etmenizde oldukça önemli olan ses sağlığınızı korumak için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

İletişimin duayeninden doktorlara önemli tavsiyeler

İletişiminde hekimlik gibi bir bilim olduğunu söyleyen duayen iletişimci Ömer Şengüler özellikle diş hekimlerine hastalarıyla nasıl doğru iletişim kurabileceklerini anlattı.

2015'in en güvenilen ünlüleri

"Genel olarak hangi ünlü kişinin tavsiyesi sizin marka tercihlerinizde etkili olur?" sorusunun cevabını arayan araştırma sonuçlandı. İşte geçen yılın en güvenilen yıldızları...