İlaçsız sivilce tedavisi olur mu

Enes Bio Estetik Center'dan ilaçsız sivilce tedavisi.

Gençlik dönemlerinde yaşanan sivilce ve akne problemleri artık 30'lu 40'lı yaşlarda da sorun olarak karşımıza çıkabiliyor. Stres, hava kirliliği, beslenme şekilleri gibi etkenler bu sorunları tetikliyor. Endişeye gerek yok artık bu sorun tedavi edilebiliyor. Hemde herhangi bir ilaca başvurmadan. Çünkü ergenlik sivilceleri bir hastalık değil. Şimdi bu söylemimi haklı çıkarmak için konuyu biraz daha açmak istiyorum. Aynaya bakmaktan korkar hale gelenler burdan size sesleniyorum. Yazdıklarıma dikkat kesilin lütfen.

Bilindiği gibi erkenlikte görünen akne ve seivilcelerin sebebi,kişilerin çocukluktan gençliğe geçiş döneminde yaşadıkları biyolojik ve fizyolojik değişiklerdir. Fiziksel olgunluğu sağlayan hormonlar ve yağ bezleri,daha çok yağ üretilmesine neden olurlar. Bu yağın deri yüzeyine geçişi sağlayan kanal ,yoğunlaşmış yağ kütlesi nedeniyle tıkanır. Aknenin temel nedeni deri yüzüyenindeki bu tıkanmadır. Bu tıkanma sebebiyle gözenekler nefes alamaz ve toz, kir, ter gibi dış etkenlerden dolayı siyahlaşır. Nihayetinde cildimizde gördüğümüz siyah noktalar oluşur. Bakteriler tıkanmış yağ bezlerinin üzerinden kanalların içine sızarak iltihaba yol açar ve sorun büyür iltihaplı tipik akneye dönüşür. Gençlerin geçiş döneminde yaşadığı en büyük sorun ve kökenini öğrendik şimdi sıra çözümde. Sivilce ve aknelerimizden nasıl kurtulacağız ? Bu noktada Enes Bio Estetik Center'ın bu konu ile ilgili etkili bir çözüm yöntemi var. Bu kurumun geliştirdiği patetli Pembe Maske ve Ciltte anti-biyotik etkisi yaratan Hydro Losyon la birlikte uygulanıyor.

Yöntemin ilk aşmasında cilde; yağ üretimini düzenleyen, yağ azaltıcı etkisi ile bilinen Hydro losyon serumu sürülüyor. Yağlanmayı önleyen bu serum özel bir cihazla cilde iyice nüfuz ediyor. Ardından genç ciltler için özel hazırlanan pembe maske oeanol acit ve mineral içerikli tabii maske hamur biçiminde tüm ,yüz, boyun ve dekolteye sürülüyor maskenin ısısı 42 dereceye kadar yükselip, tekrar 0 dereceye düşerek soğuyor.

Maskenin ısınma ve soğuma işlemi sırasında önceden cilt sorununa yönelik seçilen etken maddeler cilde iyice nüfuz ediyor. 30 dakikalık bir bekleme süresinden sonra cilt fonksiyonları düzenleniyor. Yağ azaltıcı etkisiyle komedon,sivilce oluşumunu önliyerek gözenekler sıkışıyor. Kişinin yüz kaslarını hareket ettirmesiyle maske kalıp şeklinde çıkartılıyor, Yöntemin son aşamasında cilde vitamin A serumu sürülüyor.

Ve nihayetinde sivilce ve akneler başımızın belası olmaktan çıkıp günlük çözülebilir bir problem oluyor. Yazımı noktalamadan önce aynaya bakmaktan korkmayın diyor ve güzel kalın diyerekten bu yazımı noktalıyorum.

Nesrin SÜRER

Yorumlar

YORUM YAZ