İki güzel insan: Gülsüm Anne ve Umut

Antalya'da, Gülsüm Kabadayı'nın hastanede bir yakınına refakat ederken tanıdığı ve 10 yıldır bakımını üstlendiği, Rus asıllı olduğu düşünülen "Umut" adlı kimliği meçhul genç hayatını kaybetti.

Gülsüm Kabadayı, Ağustos 2008'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören bir yakınına refakat ediyordu. Umut ile de burada tanıştı. Umut, geçirdiği trafik kazası sonucu hastanenin yoğun bakım servisine getirilmişti ve kimliği de belli değildi. Üstelik kimsesi de yoktu. Gülsüm Anne, onunla ilgilenmeye başladı. Anne diyorum, bu kimsesiz gence anne olacaktı çünkü. Adını bilmediği ve sonradan kendisine Umut diyeceği bu genç yaklaşık 2 ay kaldı; Gülsüm Anne de hep yanındaydı. Hastane çıkış verdiğinde de onu bırakmadı ve evine götürdü. Artık birlikte yaşayacaklardı.

Gülsüm Anne ve Umut

Organ yetmezliği Umut'u canından etti

Birlikte 10 yıl geçirdiler. Ancak Umut, son 10 gündğr yoğun bakım ünitesindeydi; Çoklu organ yetmezliği baş göstermişti. Son 3 günde durumu iyice ağırlaştı ve Umut, hayata gözlerini kapadı.

Gülsüm Anne, aynı kandan olmasa da oğlu bildiği Umut'u canı saymıştı. Umut'u yaşadıkları Korkuteli ilçesinde toprağa vermek istediğini söyleyen Gülsüm Anne şu cümleleri kurabildi sadece:"Solunum cihazına bağlı yaşatılıyordu. Böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz de almıştı. Bugün sabaha karşı doktorlar hayatını kaybettiğini söylediler. Çok üzgünüm. Onun için elimden gelen her şeyi yaptım ama kurtaramadık".

Öz oğlu saydığı Umut artık yoktu. Gülsüm Anne gibi kocaman bir yüreği gözü yaşlı bıraktı. Ancak ikisi de bize insanın kan bağına ihtiyacı olmadığını, sevginin her şeye yettiğini göstermiş oldu. Belli ki hala böyle güzel insanlar hatrına dönüyor dünya. Belli ki hala sevgiye bir tutam inancımız varsa da böyle güzel insanlar sayesinde...

(AA Haber Ajansı'na teşekkür ederiz.)

Yorumlar

YORUM YAZ