İdil Biret Müzik Festivali 2 Ağustos’ta başlıyor

Abone Ol 

Ünlü piyanist İdil Biret’in adını taşıyan ilk müzik festivali olma özelliğine sahip 3. İdil Biret Muğla Müzik Festivali, 2-5 Ağustos tarihleri arasında Marmaris Amfi Tiyatro'da ücretsiz olarak düzenlenecek. Ünlü piyanist İdil Biret bu yıl düzenlenen müzik festivaline sağlık sorunları nedeniyle katılamayacak.

İdil Biret Müzik Festivali 2 Ağustos’ta başlıyor #1

Münif Akalın açılış konserini yönetecek

Festival kapsamında bu yıl büyük piyanist ve besteci F. Chupin'in eserleri seslendirilecek. Bu yıl ilk kez yapılan “Genç Piyanistler Seçmeleri” sonucunda, Hande Önder ve Duru Aydın, Muğla Büyükşehir Orkestrası eşliğinde festival sahnesinde yer alacak. Ünlü piyanist İdil Biret sağlık sorunları nedeniyle bu yıl adına düzenlenen festivale katılamayacak.

İdil Biret Muğla Müzik Festivali, açılış konserini Münif Akalın şefliğinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde kendi kuşağının önemli piyanistlerinden Başar Can Kıvrak ve 22 yaşındaki genç piyanist Hande Önder solistliğinde gerçekleştirecek. 2 Ağustos Pazartesi saat 21.30'da Marmaris Amfi Tiyatro'da gerçekleşecek açılış konserinde F.Chopin'in 1. Piyano Konçertosu ile Andante Spianato ve Büyük Polonez adlı eseri seslendirilecek.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu