Huzur dolu bayram tatili için 6 rota

Mavi ve yeşili doğanın tüm renkleriyle birleştiren Türkiye’nin saklı kalan cennetlerinde, tatilin tadını bayram boyunca doyasıya çıkarabileceksiniz.

Türkiye'nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com, huzur dolu bir bayram tatili için yeni deneyimlerin yanı sıra yaz aylarının son günlerinde denizin ve güneşin tadının doyasıya çıkarılabildiği, henüz keşfedilmemiş, huzurlu ve sakin rotaları keşfe çıkıyor.

Gelidonya Feneri, Antalya

Türkiye'nin en güzel manzaralı yürüyüş rotalarına sahip olan Gelidonya Feneri, Antalya'nın Adrasan ve Karaöz Beldelerinin ortasında yer alıyor. Türkiye'nin en yüksek konumundaki feneri, manzarasıyla Akdeniz'in güzelliklerini kuş bakışı seyretmenize olanak tanıyor. Fenere çıkabilmek için doğa sporları sevenlerin kullanabileceği iki hiking rotası var. Biri zorlu diğeri daha kolay olan bu parkurlar, Likya yolu yürüyüşçülerinin de uğrak noktası. Bayramı doğanın huzurlu ortamında karşılamak isteyenler için yakın beldelerde birçok konaklama seçeneği de mevcut.

Sığacık, İzmir

Sığacık, Ege'nin tüm nimetlerini barındıran, huzur dolu, sizi dinlendirecek bir lokasyon. Organik tarımın, yerli tohumun desteklendiği Sığacık'ta en güzel Ege lezzetlerini tadabilirsiniz. Sığacık Kalesi'nde yer alan pansiyonlarda ve butik otellerde konaklayarak, restore edilen cumbalı ve ahşap detaylı evlerin, renk renk kapı ve pencerelerin süslediği arnavut kaldırımlı sokaklarda bozulmamış mimari eşliğinde gezebilirsiniz.

Dilek Yarımadası Milli Parkı, Kuşadası

Toplam 27.598 hektar bir alana sahip olan, Söke ve Didim ilçe sınırlarında içerisinde yer alan Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın içinde bulunan botanik parkurunda trekking yapabilir, Panionion seyir terasında manzaranın tadına varabilir, Zeus Mağarası'nı gezebilir, kuş gözlem kulesi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca,Parkın içinde yer alan Menderes Yaylası Dil Lagünü ve Gümüş Koyu ile yeşille mavinin muhteşem uyumu içinde doğanın tüm güzelliklerinin keyfine varabilirsiniz. Yaz kalabalığından sıyrılmış, doğayla tamamen iç içe olabileceğiniz Milli Park'ı farklı tatil arayışları içerisinde olanların mutlaka görmesi gereken yerler arasında.

Faralya, Fethiye

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Faralya Köyü, kalabalıklardan sıkılan, sakin bir tatil geçirmek isteyenler için eşsiz bir rota. Akdeniz'in eşsiz Kelebekler Vadisi'ne tepeden bakan, tepe üzerine kurulmuş bir yerleşim yeri olan Faralya, Fethiye bölgesinin en bakir alanlarından birisi olma özelliğini koruyor. Butik otele çevrilen köy evleri, bozulmayan doğası, şelalesi ve çevre koyları mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalarından.

Bozburun, Marmaris

Berrak denizi ile dikkat çeken Bozburun, Marmaris'in çok bilinmeyen beldeleri arasında bulunuyor. Bozburun'da çok büyük tesisler aramayın; butik otelleri, sıcak pansiyonları ve çok keyifli sahil balıkçıları ile, yavaşlayan hayatın keyfini çıkarabileceğiniz, sakin bir tatil arayışındaysanız çok keyif alacaksınız. Dağlarla çevrili Bozburun'un etrafındaki çevre koyları, teknelerin uğrak noktaları arasında.

İğneada, Kırklareli

"Trakya'nın İncisi” olarak nitelendirilen İğneada, yeşili ve oksijeni bol dinlenme alanları arasında yer alıyor. Longoz ormanları, masmavi denizi, mesire alanları ve saklı kalmış küçük gölleri ile mutlaka görülmeyi hak ediyor. İğneada'da dikkatleri ilk olarak kuş sesleri ve ağaçlar çekiyor ama keşfedecekleriniz bunlarla sınırlı değil. Yabani hayvanlarla ve kuşlarla çevreli göller, gelenleri büyülüyor. Ayrıca buraya gelmişken, Limanköy'deki deniz fenerini ve doğal balları ile nam salmış Beğendik Köyü'nü de ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ