Hızlı göz makyajı nasıl yapılır

Hayatın hızına yetişebilmek için, aceleyle işe giderken bakımınızı gözardı etmemek için hızlı davranmanız gerekir.

Hızlı Göz makyajı için ilk ihtiyacınız olan şey güzel bir göz kalemidir. Kalemimizi kahverengi seçersek tonu koyu olmalıdır. Lacivert, siyah ve yeşilin koyu tonlarını da tercih edebilirsiniz.. Göz kaleminizi gözünüzün içine rahat bir şekilde sürün ve hiçbir hat düşürmeden sürdükten sonra gözlerinizi birkaç kez açıp kapatın. Böylece göz kalemi dağılır ve akar. Bu işlemin amacı kusurlar olursa düzeltebilmektir.

Yine aynı şekilde gözlerin üst kısmına göz kalemini hiçbir çizgi oluşmadan tek hat halinde sürülür. Göz kapağı üzerindeki göz kalemini hafifçe bir fırça yardımıyla dağıtın. Fırçanızın yanınızda olmadığı durumlarda bu işlemi parmak uçlarınız yardımıyla da yapabilirsiniz.
AMAÇ GÖZ KALEMİNİ GERİYE İTMEK

Kalem uygulaması bitince ufak tefek hataları düzeltin. İkinci işlem olarak son derece natürel bir renkle göz kapağınızın üzerinde gölge yapın. Bu rengin çok doğal olması gereklidir. Çünkü amaç göz kalemini biraz geriye itmektir. Allık ve pudra kullanarak bile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede göz kalemine doğallık katmış olacaksınız.

Uygulamadan sonra yoğun olmayan rimelleri kirpik diplerinden başlayarak hızlı bir şekilde uygulayın. Rimelin yoğun olması topaklanmaya neden olacağından makyajınızın süresi artacaktır. Bu nedenle doğal ve yoğun olmayan ürünleri tercih etmenizi öneririz.

Yorumlar

YORUM YAZ