Hızlı saç uzatmak için bu yöntemleri deneyin!

Uzun saçı hayal ediyor musun? Ancak saçlarımız özellikle hızlı uzamadığı için hedefinize ulaşmanız birkaç ay ile yıllar alabilir. Saçınızın uzamasını desteklemek için kullanabileceğiniz püf noktaları ve püf noktalarını size anlatacağız.

Abone Ol 

Ortalama olarak, saçlarımız ayda yaklaşık 1 ila 1.5 santimetre uzar. Yıl boyunca hesaplandığında, uzunluğu kazandığımız yaklaşık 12 ila 18 santimetre. Yani kısa saçlarınız varsa, saçlarınız uzayana kadar sabırlı olmalısınız. Neyse ki, saçınızın uzaması üzerinde olumlu etkisi olan bir veya iki püf noktası var.

Bu 5 ipucu saç büyümesini destekler

1. Saçınıza özen gösterin

Saçlarımızdan çok şey bekliyoruz: düzleştirici ve saç maşası ile sıcak şekillendirme veya sürekli boyama, saçlarımıza çok fazla yük bindirir ve kuru ve kırılgan hale getirebilir. Bu nedenle sonuç, saçlarımızın kırılmasına neden olan bölünmüş uçlar ve saç kırılması olabilir. Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınızı mümkün olduğunca bakımsız bırakmalısınız.

2. Doğru bakım

Saçlarınızın güzel ve güçlü olması ve sorunsuz uzaması için en iyi koşullara sahip olması için saçınıza uygun doğru bakıma ihtiyacınız var. Saç derisini aşırı tahriş etmekten kaçınmak için hafif yüzey aktif maddeler içeren şampuanlar ve saç kremleri kullandığınızdan emin olun. Silikonlardan ve parabenlerden de kaçınmalısınız. Bunlar saçı sarar ve bakım maddelerinin saçın içine nüfuz etmesini engeller.

3. Kapsamlı besin kaynağı

Saçınızın sağlıklı uzaması için çeşitli besinlere ihtiyacı vardır. Bunlara protein, demir, selenyum, biotin, omega-3 yağ asitleri ve hepsinden önemlisi çinko dahildir . İz element saçı iltihaplanmadan korur ve bu nedenle saç büyümesini destekler. Çinko esas olarak fındık ve peynirde bulunur. Tüm değerli mineralleri tam olarak alabilmeniz için sağlıklı ve dengeli bir diyet yemelisiniz.

İpucu: Saç dökülmesi genellikle bir besin eksikliğinin sonucu olabilir. Olası bir eksikliği dışlamak için doktorunuzu ziyaret etmeli ve besin değerlerinizi kanda kontrol ettirmelisiniz.

4. Saç derisi masajı

Saç derisi masajı sadece çok hoş ve rahatlatıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda saçınızın daha iyi uzamasına da yardımcı olabilir. Neden? Niye? Bir masaj kan dolaşımını uyarır, bu da besinlerin saç kökleri tarafından emilimini artırır.

5. Düzenli olarak kuaföre

Uçlarınızı düzenli olarak kestirirseniz, saçların daha hızlı uzadığına dair bir yanlış kanı vardır. Bu sayede saç kırıklarını ve buna bağlı olarak saç kırılmalarını etkili bir şekilde önleyebilirsiniz. Berberler, uçları yaklaşık iki ayda bir düzeltmeyi önerir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu