Hızlı saç büyümesi için 3 güçlendirici bal maskesi

Yumuşatıcı, nemlendirici ve parlatıcı etkileriyle bilinen mucizevi besin bal kullanarak evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu 3 saç maskesi ile daha güçlü ve daha hızlı uzayan saçlar mümkün!

Abone Ol 

Kendin yap saç maskelerinizde kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden biri baldır. Yumuşatıcı ve nemlendiricidir, saçınızın nemi tutmasına yardımcı olur, ayrıca saçınızın parlak, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bal ayrıca saçınızın ve saç derinizin zarar görmesini önlemeye yardımcı olan antioksidanlar açısından da zengindir.

İşte hızlı saç büyümesi için 3 güçlendirici bal maskesi…

Bal, muz ve zeytinyağı

Bu maske saçların her zaman süper yumuşak, parlak ve nemli olmasını sağlar. Sadece 3 malzeme kullanarak kolayca hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 muz
  • 3 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Başlamak için muzu dilimler halinde kesin, böylece karıştırılmalarını kolaylaştırın. Çatalla ezmek yerine karıştırmanızı tavsiye ederim, böylece saçınıza küçük topakların takılacağından endişelenmenize gerek kalmaz. Muzu dilimledikten sonra bal ve zeytinyağını ilave edip yumuşayıncaya kadar karıştırın. Maskeyi nemli saça uygulamanız maskeyi daha iyi emmesini dağlar. Maskeyi saçınızın her tarafına bolca uyguladıktan sonra, en sevdiğiniz şampuanla yıkamadan önce 30 dakika bekletin. Normal saç kurutma/şekillendirme rutininize devam edin.

Bal ve Hint yağı

Bu, saç büyümesi için başka bir harika maske. Hint yağı, saç büyümesini teşvik etmek için kullanabileceğiniz en iyi yağlardan biridir. Saç tellerini güçlü kılan yağ asitleri ve vitaminler içerir ve ayrıca kafa derisi enfeksiyonlarıyla savaşmaya yardımcı olmak için mantar önleyici olarak işlev görür.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı hint yağı

Yapılışı

Her iki malzemeyi de küçük bir kaseye ekleyin ve malzemeler iyice karışana kadar çırpın. Maskeyi uygulamayı kolaylaştırmak için saçınızı dört bölüme ayırın. Maskenin saça daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olmak için bir sprey şişesiyle saçınıza nemli olana kadar su püskürtün. Maskeyi başınızın tamamı kaplanana kadar saçın her bölümüne bolca uygulayın. Isıyı tutmak ve saçınızda 30 dakika bekletmek için başınızı duş başlığı ile sarın. Maskeyi şampuanla durulayın ve normal kurutma/şekillendirme rutininize devam edin.

Bal, aloe vera ve yoğurt

Aloe vera, antifungal, antienflamatuvar özellikler ve kafa derisi sağlığının korunmasına yardımcı olan ve saç büyümesine katkıda bulunan B2, B6 vitaminleri ve folik asit içerdiğinden saçlar için harikadır. Yoğurt, protein açısından harikadır ve ayrıca kafa derisini temizlemeye ve ölü deri hücrelerini gidermeye yardımcı olan laktik asit içerir.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Bal, yoğurt ve zeytinyağını bir kasede karıştırın. Aloe vera jeli için bitkiyi kullanmak en iyisidir çünkü en iyi sonuçları verir ve en doğalı odur. Jeli yapraktan çıkarmak için, yaprağını ortadan kesin ve bitkinin içindeki jeli diğer malzemelerle birlikte kaseye ekleyin. Tüm malzemeler iyice karışana ve dokuları pürüzsüz olana kadar çatalla iyice karıştırın. Uygulamak için saçınızı dört bölüme ayırın ve maskenin saça daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olmak için her bölümü bir sprey şişesiyle nemlendirin. Her bölüme bol miktarda uygulayın ve maskeyi 30 dakika bekletin. En sevdiğiniz şampuanla yıkayın ve normal kurutma/şekillendirme rutininize devam edin.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu