Çukurambar heykel sergisiyle sanatseverleri ağırlıyor

Next Level Çukurambar Sanat Galerisi Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlilerinin birbirinden özel eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Asırlık hamamda taşlar sanat eserine dönüştürülüyor

Mersin'in Akdeniz ilçesinde kültür ve sanat evine dönüştürülen tarihi Hadra Hamamı'nda açılan heykel kursunda, kadınların ellerinde şekillenen taşlara kabartma tekniğiyle kentin eski evleri işleniyor.

‘Gergedanlar Şehre Geri Dönüyor’ sergisi 20 Mart’ta açılıyor

Sanatçı Özge Günaydın’ın soyu tükenen canlılara ve gezegenimizin yok oluşuna dikkat çeken kişisel sergisi ‘Rhinos Back in Town’ 20 Mart’ta sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın heykelleri kaldırıldı

Prens Harry ve Meghan Markle'ın heykelleri kaldırıldı

Kraliyet Ailesi'ndeki üst düzey görevlerinden çekileceklerini açıklayan Prens Harry ile Sussex Düşesi eşi Meghan Markle'ın heykelleri, Londra'daki Madame Tussauds Balmumu Müzesi'nden kaldırıldı.

Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta

Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta

Çocuğun ileriki yaşamında daha sağlam adımlar atmasına, hem kendine hem de çevresine karşı fayda sağlayan bir birey olmasına katkı sağlayacak.

Barış Manço’dan Galatasaray Lisesi’ne Ziyaret

1958 yılında Galatasaray Lisesi’nde henüz öğrenciyken ilk kez sahneye çıkarak sanat hayatına başlayan Barış Manço, 31’incisi düzenlenen Galatasaray Lisesi Kültür ve Sanat Festivali’yle okuluna geri döndü.

Venedik Bienali’ndeki küresel ısınmaya dikkat çeken el heykeli

İtalyan sanatçı Lorenzo Quinn’in 2017 Venedik Bienali için yaptığı heykel, çok geç olmadan küresel ısınmaya karşı harekete geçme çağrısı yapıyor.

Charlie Chaplin'in İsviçre'deki evi müze oldu

Charlie Chaplin'in evi, 127. doğum gününde müze olarak kullanılmaya başlandı.

ArtInternational bugün açılıyor

27 ülkeden 87 galeri ve 400’den fazla sanatçı katılacağı Uluslararası çağdaş ve modern sanat fuarı ArtInternational, bugün Haliç Kongre Merkezi’nde açılıyor.

Antalya'da dev bitki heykeller yapılıyor

EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nında yer alacak Türkiye’nin ilk bitki heykelleri için demo çalışmalar başladı.