Her kadının yaşamını kolaylaştıracak makyaj bilgileri

Bu güzellik rutininde harcanan süreyi en aza indirmek ve minimum çabayla daha iyi görünmek için bazı hileler var.

Makyaj yapmak kadınlar için zahmetli olduğu kadar keyifli bir süreçtir. Çoğu kadın makyaj yapmayı sever. Bu güzellik rutininde harcanan süreyi en aza indirmek ve minimum çabayla daha iyi görünmek için bazı hileler var. İşte kesinlikle her kadının bilmesi gereken makyaj ipuçları.

Eyeliner çekemiyorsanız kalemle çerçeve yapın

Eyeliner ile düz çizgi çizerken sorun yaşıyorsanız, önce normal bir göz kalemi ile anahat çizin, ardından eyeliner uygulayın. Bu yöntem yapılan hataları düzeltir ve daha kolay bir uygulama sağlar.

Kirpiklerinize toz far ile hacim verin

Bu basit hile ile rimelinizin daha hacimli olmasını sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinize fırçayla biraz toz far uygulayın ve sonra rimelinizi kullanın. Bu yöntem, kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Eyeliner yoksa rimeli kullan

Eğer elinizde eyeliner yoksa yerine rimelinizi kullanabilirsiniz. İnce bir makyaj fırçası işinizi görecektir.

Dudaklarınızı fırçalayın

Dudaklarınızı kuru bir diş fırçasıyla hafifçe fırçalayın. Bu dudaklarınızdaki ölü deriyi alır ve yumuşatır. Aynı zamanda kan dolaşımını arttıracak ve dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

Maskaranızın rengini tazeleyin

Eski maskaranızın içerisine birkaç damla sıcak su dökün ve sallayın. Maskaranızın rengi tazelenecektir.

Rujunuzu allık olarak kullanın

Rujunuzu, aynı zamanda allık olarak da kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinize biraz ruj sürün ve parmak uçlarınızla yayın.

Alt kirpiklerinize dik bir şekilde rimel uygulayın

Hem üst hem de alt kirpiklere rimel uygularken fırçayı dik tutun. Bu basit ama iyi makyaj hilelerinden biridir. Böylece daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kirpiklerinizi kesmeyin

İnternette kirpik uzatmak için popüler olan bu uygulama tamamen yanlıştır. Kirpiklerinizi keserseniz eski haline gelmesi 1-2 ay alır. Bu da gayet can sıkıcı bir durumdur.

Yorumlar

YORUM YAZ