Her gün 4 badem yemeniz için 7 sebep

Günde sadece 4 badem yemek vücudumuzda 7 önemli değişikliğe neden oluyor.

Genellikle sağlıklı olan şeylerin lezzetli olduğu söylenemez ama badem nadir rastlanan besinlerden. Hem lezzetli hem de inanılmaz faydalı. Günde sadece 4 badem yemek vücudumuzda 7 önemli değişikliğe neden oluyor.

Kolesterolü düşürür

Bademin en önemli etkilerinden biri kolesterol düşürücü olması. Eğer kötü kolesterolünüz yüksekse, günlük tüketim miktarını 20-30'a çıkarın.

Saçları güçlendirir

Badem, saçlarınızın güçlenmesi ve uzaması giçin gerekli tüm vitamin ve mineralleri içerir. Magnezyum ve çinko saçınızın uzamasını, E vitamini de daha da güçlenmesini sağlar. B vitamini parlaklık verir.

Kalp hastalıklarını önler

Badem, içeriğindeki doymamış yağ ve magnezyum sayesinde kalp ve kan damarlarını destekler. Kalp rahatsızlıklarını önlemek için bademi kabuğuyla tüketin.

Kırışıklıkları önler

Badem, cilt için gerekli olan kolajen üretimine yardımcı olur. İçeriğindeki manganez ve E vitamini sayesinde yaşlanma belirtileri ile savaşır.

Bağırsakları korur

Badem kabuklarındaki prebiyotikler, iyi bağırsak bakterilerinin büyümesi ve çoğalmasını sağlar. Mide ağrısı, ağız kokusu ve hazımsızlık olduğunda, günde 30-35 badem yemeniz önerilir.

Kilo vermeye yardımcı olur

Bir bilimsel çalışma, badem yiyen kişilerin daha az karbonhidrat tükettiğini kanıtladı . Vitamin ve lif kaynağı olan badem, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.

Hafızayı geliştirir

Badem E vitamini ve yağ asitleri sayesinde, düzenli tüketildiğinde hafızayı geliştirir.

Yorumlar

YORUM YAZ