Her şeye rağmen güne mutlu başlamak

Sabahları erken saatlerde iş ya da okul için kalkmak bazen hepimize işkence gibi geliyor. Dolayısıyla bu durum ruh halimizi olumsuz bir şekilde etkiliyor. Peki güne nasıl daha enerjik ve mutlu başlayabiliriz?

Abone Ol 

Yemek saatini düzenle

Akşam Yemeği Saati Kilo Vermeyi Nasıl Etkiler? - Rafinera

Bazılarımız gece yemek yemekten hoşlanıyor olabilir. Ancak gece yemek yemek vücudunuzda şişkinliğe yol açtığı için sabahları daha gergin uyanabilirsiniz. Bu yüzden mümkün olduğunca yeme eyleminizi uyku vaktinizden önce gerçekleştirin.

Son dakikacı olmayın

Bir Şehri Bir Günde Nasıl Gezersin?

Ertesi gün ne giyeceğinizi, neler götürmeniz gerektiğini önceden belirleyin. Hiçbir işinizi sabaha bırakmayın. Aksi taktirde erken saatlerde uykunuz bile tam açılmadan bir yerlere koşuşturup eşyalarınızı aramak zorunda kalacaksınız. Bu da sizi daha gergin bir hale sokacak.

Kahvaltınızı ihmal etmeyin

Kahvaltı Ne Zaman Yapılmalı, Kahvaltı için En Uygun Saat Kaçtır? - Yemek.com

Kahvaltı etmeyi sevmiyor olabilirsiniz. Ya da sabahın erken saatlerinde bir şeyler hazırlayıp yemek sizi yoruyor olabilir. Ancak güne zinde başlamak için kahvaltı kilit unsur. Eğer aceleniz varsa ufak da olsa fındık, kuru incir tarzı şeyler atıştırabilirsiniz.

Hızlı hareket etmeyin

Güne esneyerek başlayın: Kolayca uygulayabileceğiniz esneme hareketleri

Yataktan çıkar çıkmaz hızlı hareket etmeyin. Vücudunuzun esnemesi için zaman tanıyın. Böylece kaslarınız açılmış olacak ve siz de daha rahat hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu