Hazal Kaya: Kilolu diye kadına başrol verilmiyor

Elle dergisine verdiği röportajda oyunculuk sektöründe kadınların çektiği zorluklara değinen Hazal kaya, dikkat çekici sözler söyledi.

Elle dergisine röportaj veren ünlü oyuncu Hazal Kaya, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Hazal Kaya, oyunculuk sektöründe kilolu kadınların çektiği zorluklara değinerek, "Kilolu diye kadına başrol verilmiyor" dedi.

"Değersizleştirmenin bir parçası"

Takoz kullandığı ve şeker hastalığı yüzünden aldığı kilolar için sosyal medyada yaralayıcı şeyler yazıldığını belirten Kaya, "Bunu hassas insanlara yaptığınızda, zayıflama haplarıyla kendilerini öldürmelerine bile sebep olabiliyorsunuz, yapmayın!' dedim. Bu uğradığım şiddet, başkalarına güç vermek arzusu yarattı” ifadelerini kullandı.

"Kilo aldığım dönem kapak çekimine gidip, sonrasında iç sayfalara alındığımı öğrendiğim oldu.” diyen Hazal Kaya, "Dizi sektörü de kilolu diye kadına başrol vermiyor. İnsanlar güzellik standartlarına uyan kadınları izlermiş… Zayıf ya da güzel kadınlar da sadece öyle oldukları için başarılı olmuyor. Bu algı da çok klişe ve yanlış. Bu değersizleştirmenin bir parçası.” dedi.

Yorumlar

YORUM YAZ