Hayatını kaybeden yönetmenin ailesi Zafer Algöz’e ateş püskürdü! ‘Talihsiz ve cahilce bir açıklama’

Birçok filmin yönetmenliğini üstlenen Yeşilçam'ın ünlü ismi Yılmaz Atadeniz, koronavirüs nedeniyle 91 yaşında hayatını kaybetmişti. Ünlü yönetmen için Atadeniz için "Enteresan filmlere imza atan" diyerek başsağlığı mesajı paylaşan Zafer Algöz'e, ünlü yönetmenin ailesinden tepki geldi.

Abone Ol 

110 filmin yönetmenliğini, 33 filmin de senaristliğini üstlenen ünlü yönetmen Yılmaz Atadeniz, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Aşiyan Mezarlığı’nda defnedilen 91 yaşındaki usta yönetmenin vefat haberini Zafer Algöz “Yeşilçamın enteresan filmlere imza atan yönetmeni Yılmaz Atadeniz ağabeyimizi kaybettik. Allah rahmet eylesin” mesajıyla paylaşmıştı.

Yılmaz Atadeniz’in kızı Işık Atadeniz Zafer Algöz’e tepki gösterdi ve şunları söyledi: “Bu sözlerini tiyatro altyapılı ve vizyonlu bir sanatçıya yakıştıramadığım gibi son derece talihsiz ve cahilce bir açıklama yapmış. Çok üzücü, kendilerini kınıyorum. Yılmaz Atadeniz gibi sinemaya değerli eserler üretmiş, senelerce emek vermiş bir yönetmene bu yakıştırmayı yapmamalıydı.”

Başa dön tuşu