Hayatın farklı sayfalarından 13 kadın ile: Hikâyemi Ben Seçtim

Oyuncu Melis İşiten, “Hikâyemi Ben Seçtim” adını verdiği ilk kitabında, 13 kadının hikâyesini anlatırken kadın dayanışması mesajı da veriyor…

Melis, Reaksiyon, Aslı Gibidir, Vatanım Sensin gibi yapımların yanı sıra şu sıralar Suit ve A-Normal adlı tiyatro oyunlarıyla ilgi çeken bir oyuncu. Bunun yanında sosyal medyada da pozitif paylaşımları ile yer alıyor. Burada derdi hep güzel mesajlar vermek. Ben pek seviyorum; derdini de, derdine derman buluşunu da. Bazen insanı yaralarından yakalar ya insan ya da görürsün, kendinin olmayan da onun derdi olmuştur. Şimdi Melis, ilk kitabını yazdı ve yine kadın dayanışması mesajı veriyor; pek çok insanın yüreğine dokunacak, belli. Dedim ya, o derdi güzelleştirmekten yana. Bunu, hikâyesini anlattığı 13 kadın üzerinden yapıyor ve o kadınlardan biri de kendisi…

Melis İşiten - Hayatın farklı sayfalarından 13 kadın ile: Hikâyemi Ben Seçtim

Kitabı yazmama bu linçler sebep oldu

Sosyal medya kullanıyorsanız, hele bir de ünlüyseniz pek çok sebepten ya da hiç sebepsiz linç yiyorsunuz. Bu konuya artık hâkimiz. İşte Melis'in çıkış noktası da bu oldu. Uzun bir hazırlık sürecinden geçirdiği kitabı için şunları söylüyor:

"Sosyal medyada özellikle tanınırlığı yüksek kadınlara yönelik önyargı kaynaklı bir sürü linç başıma geldi. Bunlara karşı hep sessiz kaldım. Kitabı yazmama bu linçler sebep oldu. Aslında bizim bütün kadınlar olarak hayattaki mücadelemiz bir, gözyaşlarımız bir. Kahkahalarımız ortak. Bunu 13 farklı kadın hikâyesi üzerinden anlatmak istedim. Hayat kimisinin karşısına güzel insanlar çıkarmış, kimisi ise daha acı olaylarla yüzleşmiş. Bu kitapla kadınlara dokunmasını hayal ettiğim şey, okuyan her kadının kendine ait bir his bulması ve 'Evet, ben bu hisse bir kere düştüm' demesi.”

Ve ekliyor:

"Çok kadın hikâyelerine düşkün olduğum için tanıdığım binlerce kadını toplayıp 13 kadına sığdırdım. İçinde kurgu olmayan tek bir hikâye var, o kadar.”

Haberin tamamı için ensonhaber.com/kitap

Yorumlar

YORUM YAZ