Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları

sadece belirli bir kesim için değil, kuşkusuz her birey için büyük bir önem taşıyan sigorta ürünlerinden biri olan tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarını derledik.

Kanserle ilgili merak edilenler

Fitoterapi Uzmanı Dr. Şenol Şensoy, Sabahın Sultanı Seda Sayan'da kanserle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Günde en az iki buçuk litre su tüketilmeli

Dahiliye Uzmanı Doktor Mustafa Güneş, artan sıcak havalarda artan su ihtiyacıyla ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Polikistik over sendromuna dikkat

Polikistik over sendromuna dikkat

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer, Polikistik over sendromu ve tedavisi hakkında hakkında önemli bilgiler verdi.

Beyin tümörlerinde psikoloji göz ardı edilmemeli

Beyin tümörlerinde psikoloji göz ardı edilmemeli

Beyin tümörlerinin 100’ün üzerinde farklı tümörü kapsadığını belirten uzmanlar, diğer kanser türlerinde olduğu gibi beyin tümörlerinde de hasta psikolojisinin önemine işaret ediyor.

Alzheimer’dan değil, geç kalmaktan korkun

Beynin hareket, algı, yargı, yürütme ve duygu organı olduğundan beyin sağlığının beden ve akıl sağlığı anlamına geldiğini belirten Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, beyin sağlığı için tavsiyelerde bulundu.

Çocuklarda ve ergenlerde dürtü kontrolü

Dürtü kontrolü problemine dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi birçok rahatsızlığın eşlik edebildiğini belirten uzmanlar, bu sorunu yaşayan çocukların çoğunlukla arkadaşlarının istemedikleri veya kızdıkları davranışları yaptıkları için etiketlendiklerine ve dışlandıklarına dikkat çekiyor.

Akalazya hastalığı yeme bozukluğuna sebep oluyor

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdülkerim Özakay, akalazya hastalığı hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Düzensiz adet kanser belirtisi olabilir

Kişiden kişiye farklı belirtiler gösteren Hashimoto hastalığı hakkında Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdulkerim Özakay önemli bilgiler verdi.

Kaliteli uyku için öneriler

Yeterli miktarda ve kaliteli uykunun genel sağlık açısından çok önemli olduğunu ifade eden Doç. Dr. Ülkü Figen Demir, uyku bozukluklarında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi.