Hastalarına örnek olmak isteyen diyetisyen 50 kilo verdi

Mezun olduktan sonra fazla kiloları nedeniyle iş bulamayan Meltem Baburcan, hastalarına örnek olabilmek için 1.5 yılda 50 kilo verdi.

Çocukluğundan beri obezite sorunu yaşayan 25 yaşındaki Meltem Baburcan, 2010 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandı.

Kiloları yüzünden işe almadılar

Üniversite 4. sınıfta bölümüyle ilgili staj yapmak için başvurduğu birçok yerden kilolarından ötürü olumsuz yanıt alan Baburcan, zayıflama kararı aldı.

Hastalarına örnek oldu

Bir buçuk yılda 50 kilo vermeyi başaran Baburcan, 2 yıldır diyetisyen olarak çalıştığı özel bir hastanede kilo sorunu yaşayan hastaları motive etmek için örnek olarak kendisini gösteriyor.

kilo veren diyetisyen

"Sadece görüntümün değişmesi bile çok büyük fark yarattı"

Baburcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, obezite tedavisinde moral ve motivasyonun çok önemli olduğunu söyledi.

Kilo vermeye üniversite son sınıfta başladığını ve şu an çok mutlu olduğunu ifade eden Baburcan, şu değerlendirmede bulundu: "Staj yapmak için yer ararken çok zorlandım. Özel hastaneler kabul etmek istemediler. Halbuki derslerde bir sıkıntım yoktu. Mesleki olarak da çok istekliydim. Ama görsel olarak inandırıcı olmayınca kendi meslektaşlarınız bile size ön yargı ile yaklaşıyor. Bu ön yargıyı kırmak istedim. Değişen şey sadece benim görüntüm. Düşüncelerim, beynim, bilgilerim aynı. Sadece görüntümün değişmesi bile insanlar üzerinde çok büyük fark yarattı."

kilo veren diyetisyen

Yorumlar

VLCN 21-03-2017 08:44:49

Çocukluğundan beri kiloluymuş, bu kilo vermek için o bölümü mü okumuş? Nasıl bir ülkeyiz lan, diyetisyeni bile kilolu!

YORUM YAZ