Harry, prens unvanından tamamen vazgeçti

Eşi Meghan Markle ile Kraliyet’ten ayrılma kararı alarak Kanada’ya yerleşen Prens Harry, İngiltere'de katıldığı bir zirvede sahneye davet edilirken şaşırttı.

Kraliyet ailesinde yaşanan gelişmeler tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kraliçe Elizabeth'in 'royal' (kraliyet) adını ve dolayısıyla 'Sussex Royal' markasını kullanmayı Prens Harry ve Meghan Markle'a yasaklaması konuşuluyorken, yeni bir gelişme daha yaşandı.

Prens unvanından tamamen vazgeçti

İngiltere'de sürdürülebilir turizm projesi Travalyst zirvesine katılan Prens Harry, konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilirken, kendisine 'prens' denmemesini istedi. Zirvenin sunuculuğunu yapan Ayesha Hazarika, seyircilere Prens Harry'yi takdim ederken, "Kendisini Harry olarak çağırmamızı istiyor. Hanımlar ve beyler, öyleyse Harry'ye kocaman bir İskoç karşılaması yapalım" ifadelerini kullandı.

"Sussex Dükü ve Düşesi 2020 ilkbaharı itibariyla hiçbir yerde "Sussex Royal"ı kullanma niyetinde değildir" açıklaması yapan çift, Sussex Royal internet sitesinde uzunca bir açıklama yayınladı. Kraliçe'nin royal (kraliyet) terimi üzerinde herhangi bir mülkiyetinin bulunmadığı konusuna vurgu yapılırken, kraliyeti bırakma süreci de detaylandırıldı.

Yorumlar

YORUM YAZ