Evde egzersiz sakatlanmalara yol açabilir

Prof. Dr. Demet Uçar, pandemi sürecinde evde kalma süresinin artmasıyla beraber hareketsiz kalan bireylere, evde yapılan egzersizler konusunda önerilerde bulundu.

Obezite koronavirüsün işini kolaylaştırıyor

Obezitenin korona salgınındaki gizli tehlike olduğunu vurgulayan Genel Cerrahi Uzmanı, Obezite ve Metabolik Cerrah Doç. Dr. Fahri Yetişir, konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Osteoporozu önlemek için 6 öneri

20 Ekim Dünya Osteoporoz Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Tolga Aydoğ, ‘kemik erimesi’ olarak adlandırılan ve kırık riskinde artışa neden olan osteoporoza karşı etkili 6 önlemi anlattı.

Hareket etmek yaşlılığı geciktiriyor

Hareket etmek yaşlılığı geciktiriyor

Antrenör ve Spor Eğitmeni Esranur Kaplan, pandemi sebebiyle hareketsiz kalan 65 yaş üstü için önerilerde bulundu.

Evde egzersiz yaparak formda kalın

Evde egzersiz yaparak formda kalın

Antrenör ve Spor Eğitmeni Esranur Kaplan, salgın ve kış döneminde evde yapılabilecek sporlarla formda kalmanın yollarını anlattı.

Uzun süre hareketsizlik stres kırığına neden olabiliyor

Doç. Dr. Hakan Turan Çift, uzun süre hareketsiz kalmanın ardından kontrolsüz spora başlamanın stres kırığına neden olabildiğini belirtti.

Sağlıklı bir kalp için stresi azaltmanın 7 yolu

Genel sağlık için uzun vadede olumsuz etkiler bırakabilen stres, kalp sağlığı için de oldukça önemli bir faktördür. İşte kalp sağlığını koruyabilmek için stresi kontrol etmeye yönelik ipuçları...

Egzersiz yapmak kanser riskini azaltıyor

Çağımızın en büyük sorununun hareketsiz yaşam tarzı olduğunu dile getiren Dr. Orhan Akdeniz, fiziksel aktivitelerin sağlığımız üzerindeki etkilerini anlattı.

Hareketsizlikten dolayı kemik erimesi ve kas kaybı riskine dikkat

Koronavirüs nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde özellikle 65 yaş üstü kişilerde yaşa da bağlı olarak hareketsizlikten dolayı kemik erimesi ve kas kaybı riski yüksek. Peki, hareketsizliğe engel olmak için bu süreçte ne yapılmalı?

Düzenli egzersiz ile salgın kaygısını azaltabilirsiniz

Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Kadriye Çetinkaya Öneş, evde geçirdiğimiz süre boyunca kaygıyı azaltmak için düzenli egzersizin oldukça önemli olduğunu belirterek önerilerde bulundu.