Happifest Yaratıcı Çocuk Festivali Adana'da yapıldı

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve gelecek yıllarda Adana'da gelenekselleşmesi beklenen "Happiest Yaratıcı Çocuk Festivali" renkli görüntülere sahne oldu.

Dünyadaki benzerlerinden esinlenerek öğretmen çift Harun ve Pelin Uz tarafından bir hayal ile başlatılan festival onlarca gönüllü öğretmenin desteği ile gerçekleştirildi.

Birçok etkinlik yapıldı

Adana'da Atlı Spor bahçesinde gerçekleştirilen festivalde 5-12 yaş arasındaki yaklaşık 220 çocuğa atölyeler, gösteriler ve alan etkinlikleriyle güzel bir gün yaşattırıldı. Atölyeler Adana'da faaliyet gösteren alanında uzman kişiler tarafından düzenlendi. Festivale katılan çocukların kardeşleri de düşünülerek 2-4 yaş arası duyusal oyunlar atölyesi de yapıldı.

Ebeveynlerden büyük ilgi

Ebeveynlerin de katılmaktan kendilerini alamadığı Sihirbaz, Zumba Kids ve Çocuk Konseri ile eğlenceli anlar yaşandı. Çocukların yanı sıra yetişkinler için de Çocuk Psikoloğu Selen Baranoğlu, bisikleti ile dünya turu yapan Sarıhan Ailesi ve Minik Gezgin sunum ve söyleşiler gerçekleştirdi.

Happifest Yaratıcı Çocuk Festivali, atölyeler, oryantiring, doğa sporları, kampçılık ve duyusal oyunlar üzerine yoğunlaşarak her yıl yapılan geleneksel bir etkinlik olmak ve Adana'nın turizm değerleri arasında yer alan festivaller arasına katılmak istiyor.

Yorumlar

YORUM YAZ