Hangi besinlerde faydalı yağlar bulunuyor?

Yağ tüketimi elbette sağlığımız açısından zararlı ancak bütün yağlar değil! Sağlığınıza iyi gelecek yağların hangi besinlerde bulunduğunu bilmiyorsanız sizin için sıraladım. Hadi hemen haberin detaylarına göz atalım!

Abone Ol 

Avokado

Avokado Nasıl Yenir: Şifa Deposu Avokado Nasıl Tüketilmelidir?

Son zamanlarda kahvaltıların yıldızı olan avokado içerdiği B,C,E,K vitaminleri açısından oldukça faydalı bir besin olmasıyla bilinmekte. Özellikle cilt bakımı rutinleri içerisinde de önemli bir yere sahip olan avokadonun içerisinde bulunan yağ, sağlığınız için oldukça faydalı.

Soya sütü

Soya sütünün faydaları ve bilinmeyen zararları nelerdir? - Sağlık Haberleri

Bitkisel bazlı bir süt olan soya sütü; protein, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengin bir besindir. Bu sağlıklı sütü dilerseniz kahveyle birlikte tüketerek keyifli hale getirebilirsiniz.

Bitter çikolata

100 Kakao Bitter Madlen Çikolata

Tatlı kriziniz geldiğinde bitter çikolatayı tercih edin. Bitter çikolata, antioksidan bakımından oldukça zengin bir besindir. Ayrıca sağlığınıza iyi gelecek faydalı yağlar içermekte.

Ceviz

Ceviz İçi - Citlekci.com.tr

Omega-3 ve omega-6 asitleri açısından oldukça zengin bir besin olan ceviz, içerdiği yağ bakımından sağlığınıza oldukça iyi gelecek bir besin.

Zeytin

Zeytin Hakkında 18 İlginç Bilgi – Blog

Zeytin hem kalp sağlığı hem de bağışıklık sisteminiz için oldukça faydalı bir besin. Ayrıca içerisinde faydalı yağlar bulunduğu için tüketmenizde fayda var.

idealmedia

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu