Hande Erçel’in ‘bazlama surat’ davası sonuçlandı

Instagram'dan gelen “Bazlama surat” yorumuna manevi tazminat davası açan oyuncuya mahkemeden kötü haber geldi.

Ünlü oyuncu Hande Erçel, geçen yıl sosyal medya fenomeni Lütfü Alp Kılınç'ın Instagram'da kendisinin fotoğraflarını paylaşıp, "bazlama surat” diye yorum yapması üzerine olayı mahkemeye taşımaya karar vermişti.

Erçel, Kılınç hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak 15 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.

Erçel'in davası sonuçlandı.

Tazminat reddedildi

Mahkeme, Erçel'in açtığı tazminat davasının reddine karar verdi.

Fenomen Lütfü Alp Kılınç, avukatı tarafından yapılan karar açıklamasını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Açıklamada, "Müvekkilim doğduğu, büyüdüğü yöre itibarıyla Anadolu'nun bağrından kopmuş biri olup bazlama ekmeğinin çok sevilen bolca tüketilen bir ekmek türü, yani bir nimet olmasından ötürü Sn. Hande Erçel ile ilgili olarak 'bazlama surat' ifadesini kullanmıştır. Bu ifade asla hakaret amaçlı kullanılmamış olup Sn. Hande Erçel'in herkesçe malum olan yüz güzelliğine esprili bir şekilde teşbihte bulunulmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

Erçel, savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde ise Kılınç'ın fiziksel özelliklerini aşağıladığını, çektiği videolarda kendisiyle dalga geçtiğini öne sürerek cezalandırılmasını istemişti.

Erçel, ayrıca yapılan paylaşımların kişilik haklarını ihlal ettiğini belirterek Kılınç'ın içeriklerine erişim yasağı konulmasını da talep etmişti.

Yorumlar

YORUM YAZ