Bergüzar Korel'den hamilelik pozu

Üçüncü kez bebek heyecanı yaşayan Bergüzar Korel-Halit Ergenç çifti sezonu Bodrum'da açtı.

Hamileler yaz aylarında yeşilliği sofradan eksik etmemeli

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Çiğdem Yavuz Yurtsever, yaz hamilelerin in nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Nurdan Beşen: Göbeğimden başka bir şey göremiyorum

Oyuncu İbrahim Büyükak ile birlikte ilk çocuklarını kucaklarına almak için gün sayan Nurdan Beşen, kamera karşısına geçti.

Nurdan Beşen: Bence bana benziyor

Nurdan Beşen: Bence bana benziyor

Oyuncu İbrahim Büyükak ile birlikte ilk çocuklarını kucaklarına almak için gün sayan Nurdan Beşen, bebeğinin ultrason görüntüsünü takipçileriyle paylaştı.

Kovid pozitif anneler bebeklerini emzirmeye devam etmeli

Kovid pozitif anneler bebeklerini emzirmeye devam etmeli

Dr. Öğr. Üyesi İpek Ada Alver, Kovid’e yakalanan annelerin emzirmeye devam edip etmemesi gerektiği konusunda önemli bilgiler paylaştı.

Hamilelik döneminde diş sağlığı için ipuçları

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, hamilelik döneminde diş sağlının bebek ve anne adayı üzerindeki etkilerini anlattı.

Hamilelikte koronavirüs antikorları bebeğe aktarılıyor

Weill Cornell Tıp Enstitüsü ile NewYork-Presbiteryen Hastanesi’nin yaptığı bir çalışma Kovid-19’a karşı koruma sağlayan antikorların annelerden rahimdeki bebeğe geçebildiğini gösterdi.

Yanlış temizlik vajinal enfeksiyona neden olabilir

Vajinal enfeksiyonlarda temizlik çok önemli olsa da, yanlış yapılması iyi huylu bakterilerin yok olmasına dolayısıyla zararlı etkenlerin çoğalarak hastalık oluşmasına neden olabiliyor.

Lohusalık depresyonu belirtileri ve tedavi yöntemleri

Doğumdan sonraki ilk 2-4 haftada belirtileri ortaya çıkan ve 12’inci aya kadar devam edebilen lohusalık depresyonuna zamanında müdahale edilmesinin önemine işaret eden uzmanlar, risk faktörlerine dikkat çekiyor.

Bebekteki nörolojik sorunlar doğmadan önlenebilir

Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Ece Gültekin, bebeğin anne karnındaki gelişimiyle nörolojik problemlerin önüne geçilebileceğini söyledi.