Haluk Bilginer'in Amazon Prime'da yer alacak dizisi başlıyor

Emmy ödüllü ünlü oyuncu Haluk Bilginer, Amerikan & İngiliz ortak yapımı "Alex Rider" adlı dizide yer alacak.

47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan ünlü sanatçı Haluk Bilginer, Amerikan & İngiliz yapımı Alex Rider dizisinde rol almaya hazırlanıyor. Dizi, Amazon Prime'da yayınlanacak.

"Kötü adam"ı canlandıracak

Haluk Bilginer dizide kötü adam Dr. Greif'i canlandıracak. 4 Haziran'da ilk sezonu yayınlanacak olan dizi, Sony Pictures Television ve Eleventh Hour Films'in ortak yapımı.

Anthony Horowitz'in Point Blanc kitabından uyarlanan dizi, Alex Rider'ın başından geçen ilginç hikayeyi konu alıyor. Bir trafik kazasında öldüğü söylenen amcasının İngiliz ajanı olduğunu öğrenen Alex Rider'ın hayatı değişir. Onun bir görev esnasında öldüğünü yeni öğrenmiştir. Farkında olmasa da, kendisi de çocukluğundan beri İngiliz istihbaratı, yani MI6 için eğitilmektedir. Hem amcasının ölümünün iç yüzünü, hem de iki önemli milyarderin suikastini araştırmak için bir görev alır.

Kitaba da ismini veren Point Blanc adlı bir yatılı okula sahte kimlikle girecektir. Bu okulda, ultra zengin ailelerinin sorunlu çocukları ıslah edilmektedir. Alex bu kurumu araştırdırdıkça, Dr. Greif ile ilgili soru işaretleri karşısına çıkar. Alex, Dr. Greif'in öğrencileri korkunç bir planın parçası olarak kullandığını fark eder. Hayatını riske atmak pahasına, bu planı durdurmayı hedefler.

Alex Rider'ın ilk fragmanı

Yorumlar

YORUM YAZ