Eklem romatizması nedir

Eller ve ayaklar dahil olmak üzere birçok eklemde ağrı, şişlik ve çoğunlukla yarım saati geçen sabah katılığı veya tutukluğu ile karakterize kronik romatizmal bir hastalıktır.

Gestasyonel diyabet ve tedavisi

Gestasyonel diyabet, erken doğum sebebi olabilir!

Varisle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Doç. Dr. Halit Yerebakan bu hafta varisle ilgili doğru bilinen yanlışları tüm detaylarıyla anlattı.

Ahmed Arif kimdir

Ahmed Arif kimdir

Hasretinden eskittiği prangaları yıllarca kendine yol eden, yollarını saygı duyduğu şiirlerine adayan şair ve gazeteci Ahmed Arif’in hayat hikayesidir…

Çiriş otunun saymakla bitmeyen faydası

Çiriş otunun saymakla bitmeyen faydası

Çiriş otu; bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklardan koruyor, sivilce ve egzama gibi cilt sorunlarının iyileşme sürecine katkı sağlıyor, saç dökülmelerini azaltıyor, saç köklerinin daha güçlü olmasına destek oluyor.

Kalp krizinden sonra cinsel hayatın önemi

Kalp krizi geçirenler için bir süre cinsel hayatınıza ara vermeli ve kalp krizini önlemini anlamak için yaşam tarzınıza yön vermelisiniz.

Yara tedavisinde doğru bilinen yanlışlar

Bir yaraya iyi gelen tedavi, yöntemi başka bir yaranın daha kötü hale gelmesine yol açabiliyor.

Alzheimer hasta yakınları okullu oluyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Sevda Sarıkaya’nın bir projesi olan Alzheimer Okulu Üsküdar Belediyesinin destekleri ile hayata geçiyor.

İngiliz kraliyet düğününe halk da davet edildi

İngiltere tahtının varislerinden Prens Harry ile Amerikalı oyuncu Meghan Markle'ın mayıs ayındaki düğününe halktan da davetliler katılacak.

Bir rehineye duyulan bağlılık: Stockholm Sendromu

Haydutlar ve rehineler arasında psikolojik bir travma sonucu ortaya çıkan Stockholm Sendromu nasıl tanındı, biliyor musunuz?