Hafta sonuna özel kitap önerileri

Başladığınız zaman kendinizi durduramayacağınız ve bir solukta bitireceğiniz kitap önerileriyle geldiim.

Abone Ol 

  Sabahları işe giderken, akşamları dönerken otobüste, metroda, tramvayda dalıp gittiğim durakları kaçırdığım çok oluyor kitap okurken. Peki hafta sonu kendime biraz vakit ayırabilmişken rahatça okuyabilmenin verdiği keyif tartışmasız hiçbir aktivitede yok diyebilirim. Çayımı demlemişim kitabımı açmışım başlıyorum okumaya, ee o zaman dur durabilirsen, anca kitabın sonunu getiririz. Eğer siz de kendinize vakit ayırabilirseniz, bir solukta okuyup bitireceğiniz ve çok seveceğiniz birkaç kitap önerisiyle geldim. O zaman buyurun bakalım.

Hayvan Çiftliği – George Orwell

George Orwell’ın sisteme karşı açıkça ‘reel sosyalizmin’ eleştiri niteliğinde yazdığı bu kitap bir hayvan çiftliğinde geçiyor ve kitabın başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar kendilerini sömüren insanlara başkaldırır ve çiftliği ele geçirir. Amaçları eşitliği sağlamak olan hayvanların aralarında en zeki olan domuzlar takım lideri olarak başa geçerler. Ne yazık ki bu devrimi yine onlar bozar ve daha beter diktatörlük kurarlar.

İnsan Neyle Yaşar? – Lev Nikolayeviç Tolstoy

Dünyaca ünlü Rus edebiyatçı Tolstoy’un yazdığı İnsan Neyle Yaşar? kitabı yediden yetmişe herkesin okuduktan sonra kendine dışarıdan bakabilmeyi sağlayacak bir kitaptır. Her insanın içindeki hırs, açgözlülük ve iyilik gibi konuları ele alan bu kitapta çıkarılacak çok ders var.

Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck

Baştan sona güzel bir dostluk hikayesini anlatan bu kitap okuyucularını biraz ağlatıyor olsa da yine de en sevilenler arasında yer alıyor. George ve Lennie’nin arkadaşlığını ele alan, hayallerine ulaşma çabalarıyla yüreklere dokunacak, tam da yaklaşmışken hiç beklenmedik anda felaketlerin ardı arkası kesilmez ve olanlar olur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu