Hafta sonu okuyacağınız kitap önerileri

Hafta sonu kendinize biraz vakit ayırıp, kitap okumak isteyenlere..

Abone Ol 

  Bu sıcak havada evden dışarı çıkmak istemiyor ya da çıktıysanız yolda piknikte kafanızı dinlemek için bir çırpıda okuyacağınız bir kitap listesi hazırladım. Harika kitapların bulunduğu bu listeyi kesinlikle gözden geçirmelisiniz. 

Kitaplar insan ruhunun gıdasıdır, okudukça büyür insan daha çok okudukça da küçülür. Başka bir alem başka bir dünya yolculuğudur, derya denizdir bilgi ve sonsuz.. 

Bin Muhteşem Güneş – Khaled Hosseini

Afganistan topraklarında savaş sırasında bir kadının başından geçenleri anlatan bu kitap, okudukça okutan, derin düşüncelere daldıran anlatımıyla harika bir eser.

“Bunu öğren, kafana iyice sok, kızım,” dedi Nana. “Pusulanın hep kuzeyi gösteren ibresi gibi, bir erkeğin suçlayan parmağı da daima, mutlaka bir kadını gösterir. Her zaman. Bunu hiç unutma, Meryem.”

Aeden – Azra Kohen

Dünya gerçekleriyle örülmüş ütopik bir öyküyü, menfaat ve çıkarlar uğruna yaşanan hayatları akıcı ve sürükleyici bir dille anlatan bu kitap okuduktan sonra aydınlık veren, görmek istemediğimiz insan vahşiliğinin nerelere ulaşabileceğini anlatıyor.

‘Potansiyeline doğ , kaderinin efendisi ol . Olmaktan , doğmaktan , dönüşmekten yoksunma.’

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (1984) – George Orwell

Okuduktan sonra etkisinden uzun bir süre çıkamayacağınız, insanların nasılda apolitikleştirildiklerini, her şeyden korkar hale getirildiklerini anlatan sürükleyici bir eser. Okuduğunuz her satırın hafızanıza kazınacak olması da cabası.

‘Bir parti üyesinin şarkı söylemesi herhalde hem bir yozluk hem de kendi kendine konuşmak kadar tehlikeli bir gariplik olarak görülürdü. Kim bilir, belki de, insanlar ancak açlık başlarına vurduğu zaman şarkı söylüyorlardı.’

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu