Hafta sonu fikir olabilecek aktivite listesi

Hafta sonunuzu güzel değerlendirmek isteyenlerdenseniz ve ne yapsam diye düşünüyorsanız size yardımcı olacak 5 fikir önerisiyle geldim..

Abone Ol 

Eşinizle, dostunuzla, ailenizle yapabileceğiniz en güzel hafta sonu fikirleri neler mi hemen bakalım..

Beşiktaş’ta kahvaltı etmeye ne dersiniz?

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ve Fiyatları | En İyi 18 Mekan

Özellikle pazar sabahlarını en iyi şekilde değerlendirmek isteyenlerin adeta uzun kuyruklar oluşturduğu bir yer Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı. Son yıllarda Beşiktaş’ın en çok ilgi gören sokaklarından biri haline gelen ve ardı ardına dizili şirin kafeleri ile biraz da Kadıköy sokaklarını andıran bu sokakta özellikle yaz mevsiminde sevdiklerinizle sabahın erken saatlerinde kahvaltı keyfi yapmanın tadı başka! Neredeyse birbirinden farklı konseptte 20-30 ayrı mekanın bulunduğu sokakta her bütçeye uygun mekan bulabilmek mümkün. Ama daha önceden de dediğim gibi kalabalık olması nedeni ile biraz sıra beklemeniz gerekebilir.

Maçka Park’ında piknik yapma fikrini de düşünebilirsiniz

2. Maçka Parkı'nda Piknik Yapmak

İstanbulluların bir pazar klasiği haline gelen Maçka Parkı aktivitelerini bilmeyenimiz yoktur. Pazar gününü dolu dolu geçirmek isteyenler için en güzel seçeneklerden biri Maçka Parkı’nın o yemyeşil ve yumuşacık çimlerine yayılıp gökyüzünü seyretmek mükemmel! Bir de eskiden lunapark olan ama şu an konser alanı haline gelmiş olan Küçük Çiftlik Eğlence Parkı’nda çeşitli konserlere ve workshoplara katılabilmeniz de mümkün.. Tüm bunların yanı sıra sabahın erken saatlerinde Maçka Parkı’nda koşuya çıkmanın verdiği iç huzur ise hiç bir şeyde yok!

 Sultanahmet Meydanı’nı gezerken yakınındaki lokasyonlarıda gezebilirsiniz

Sultanahmet Meydanı Hakkında

Özellikle turistlerin de sıklıkla tercih ettiği mekanlardan biri olan Sultanahmet meydanı, tarihi yapısı ve konumu sebebiyle aynı zamanda İstanbulluların da pazar kaçamağı rotalarından bir tanesi. Yapılacak bir çok aktivitenin bulunduğu bölgede tarihe ve arkeolojiye ilgi duyanlar için pazar günü yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de Sultanahmet Meydanı’nda bulunan İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmek olacaktır. Ayrıca yine müzeye çok yakın konumda olan Yerebatan Sarnıcı’na girip muhteşem fotoğraflar çekebilir, dönüşünde Ayasofya Camii’nin göz alıcı mimarisini incelemek için ufak bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

İstiklal Caddesi’nde keşfe çıkmakta iyi bir fikir olabilir

4. İstiklal Caddesi'nde Keşfe Çıkmak

Bisikletini kaptığın gibi moda sahiline

5. Moda Sahilde Bisiklet Turu

Boylu boyunca uzanan yemyeşil sahili, sevimli kalabalığı, mutluluktan kendinden geçen köpekleri, ağaçlarını süsleyen ve adeta yazın gelişini anlatan şarkılarıyla kuşları ve tertemiz havası ile özellikle Kadıköylülerin en çok uğradığı yerlerden biri olan, doğanın içinde, manzaraya karşı neredeyse bir şenlik havasını andıran Moda sahilde harika bir pazar günü geçirebilirsiniz! Daha çok genç kitlenin bulunduğu ve tam bir piknik havasını andıran sahilde aslında yapılacak çok fazla aktivite var diyebiliriz.

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu