Gençlik aşısı hakkında bilmedikleriniz

Cilt yenileyici bir işlem olarak bilinen ve son yıllarda adını sıkça duyduğumuz gençlik aşısı hakkında merak ettiklerinizi sizler için sıraladık…

Saçını evde boyayanlar; alerji riskine dikkat

Saç boyalarının ciddi alerjik reaksiyonlara yol açabildiğini ve boya kaynaklı alerjilerin vücutta kızarıklık, kaşıntı ve ödeme neden olabileceğini biliyor muydunuz?

Fazla dezenfektan kullanımı da cildi kurutuyor

Çevresel koşullara bağlı olarak gelişen cilt problemleri kış aylarında daha fazla görülüyor. İşte, kışın cilt bakımında dikkat etmeniz gerekenler…

Burun estetiği ile hayat kalitenizi artırabilirsiniz

Burun estetiği ile hayat kalitenizi artırabilirsiniz

Hem erkekler hem de kadınlar arasında yaygın bir prosedür haline gelen burun estetiği, zor nefes almaya bağlı gelişen rahatsızlıkları da ortadan kaldırıyor.

Güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları

Güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları

Antioksidan özelliği taşıyan besinlerin, cildin yenilenmesini hızlandırdığını ve kırışıklıkları önlemek için kolajen üretimini desteklediğini biliyor muydunuz?

Leke tedavileri uzun solukludur ve sabır gerektirir

Dermotoloji Uzmanı Dr. Abdurrahman Aslan, pek çok kadının kabusu haline gelen doğum lekeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kolajen kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

Kullanımı her geçen gün artan kolajen hakkında bilgiler paylaşan Dermatoloji Uzmanı Dr. Seher Küçükoğlu Cesur, alerjik reaksiyonlara karşı uyarılarda bulundu.

Kış aylarında cilt sağlığına dikkat

Dermotoloji Uzmanı Ümit Bostancı, soğuk havalarda el, yüz, boyun, kulak gibi bölgeler iyi korunmalı ve özellikle sık sık nemlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Duş jeli nasıl kullanılır, ne işe yarar?

İçeriklere ve üretildikleri formüllere göre cildiniz için farklı yararlar sağlayan duş jelleri hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Kök hücre tedavisiyle saç dökülmesini durdurulabilir

Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir, kök hücre tedavisiyle saç dökülmesinin tedavi edilebileceğini belirterek önemli bilgiler paylaştı.