Güzellik rutininize vegan dostu bir dokunuş

Abone Ol 

Son birkaç yılda vegan teriminin daha sık kullanıldığını kesinlikle fark etmişsinizdir. En yakın arkadaşlarınız, kuzenleriniz ve hatta çevreniz badem sütülü smoothie'ler ve yeşil kaselerle yaşam tarzını değiştiriyor.

Veganizm, bir diyetten çok daha fazlasıdır. Veganizm, yakın geçmişte moda ve güzellik gibi sektörlere de yayıldı. Stella McCartney gibi tasarımcılar, vegan lüks el çantaları ve ayakkabı tasarımlarıyla, veganizmin moda nedüstrisine dahil edilmesini sağladı. Veganizmde güzellik endüstrisi de çok geride değil. Genel bir kural olarak veganlık, hayvan bazlı et ve süt ve bal gibi maddelerin yanı sıra ipekböceklerinden ipek, ve sığırlardan elde edilen deriyi içeren hayvansal ürünleri ve hayvansal türevli ürünleri kesinlikle yasaklar.

Yüzünüzü nemlendirmek, saçınızı şekillendirmek veya dudaklarınızı renklendirmek için kullandığınız güzellik ürünlerine gelince, muhtemelen bir ürünü bu kadar kadar ayrıntılı düşünmemiş olabilirsiniz. Vegan güzellik ürünleri bunun ötesine geçer. Ürün içerikleri, öğle yemeğiniz için olduğu kadar güzellik ürünlerinizde de önemlidir. Vegan bir yaşam tarzını takip ediyorsanız veya sadece güzellik rutininizle başlamak istiyorsanız, bunu yapmak için doğru zamanı seçtiniz. Bugün, başlamak için ihtiyacınız olan her şeyle güzellik rutininize vegan dostu bir dönüş uygulamanız için harika bir kılavuz hazırladık.

Güzellik rutininize vegan dostu bir dokunuş #1

Güzellik rutininizi nasıl daha vegan dostu yapabilirsiniz

Vegan olma yolunda olanlar, bu güzellik ipuçlarıyla nasıl başlayacaklarını öğrenebilirler.

1. İçinde neyin olduğunu öğrenin

Veganizmde, bitki bazlı içerikler ile hayvan bazlı ve türetilmiş içerikler arasında uzanan geniş bir çizgi vardır. İkinci bölgede bu çizgiyi geçmediğinizden emin olmalısınız. Bunu yapmadığınızdan emin olmak için, hangi malzemelerin vegan olduğunu ve neyin olmadığını bilmek önemlidir. Birçoğu süt ve bal gibi hayvansal ürünlerin açıkça vegan olmadığının farkındadır, ancak birçok kişi güzellik ürünlerinin gliserin (bitkisel gliserin hariç) ve lanolin içerdiğini bilmeyebilir. Bu listeyi el altında tutmak, vegan güzellik rutini izlemenin her adımını çok daha kolay hale getirecektir.

2. Araştırmanızı yapın

Bilgi, ürünler arasında kullanabilecekleriniz ve kullanamayacaklarınız olarak ayrım yapmabilmeniz için anahtardır. Dolayısıyla araştırmanızı buna göre yapın. Hayvansal ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek, nereden geldiklerini ve kökenlerini öğrenmek, herhangi bir vegan güzellik meraklısının takdir edeceği çok sayıda bilgi sağlayabilir.

3. İçerik listenizi okuyun

Vegan güzellik rutininizde neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğrendikten sonra, ürünlerinizin içerik listesini okumanın bir sonraki adımına geçin. Serumunuz veya kapatıcınızın arkasındaki küçük harflerle yazılmış bilgilere bakın. İçerik listeleri genellikle deşifre edilmesi zor olabilecek jargon içerir, ancak bunlar genellikle parantez içinde ortak adı da içerir ve bir Google aramasının size söylemeyeceği hiçbir şey yoktur.

4. Uygulamalarda malzemelerin ötesine geçin

Evet, bitki bazlı içerikler veganlığın ayrılmaz bir parçasıdır, ancak ürünün içindekilerin yanı sıra, aynı zamanda nasıl üretildikleri de önemlidir. Hayvan testleri yapan markaları tercih etmeyin. Hayvan zulmü içermeyen ürünlerin kullanımı güvenlidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu