Güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları

Abone Ol 

Sağlıklı, canlı ve parlak bir cilde sahip olmayı kim istemez ki! Bunun için onlarca para verip aldığınız cilt bakım ürünlerini desteklemek için vücudunuzu içten arındırmanız gerekebilir. Metabolizmanızda ve cildinizde detoks etkisi yaratan besinleri diyetinize ekleyerek berraklığı yakalarken, kolajen takviyesi ile de kırışıklık oluşumunu geciktirebilirsiniz.

Aynada güzel bir görüntüyle karşılaşmanın hiç de o kadar zor olmadığını anlamanızı sağlayacak bu öneriler sayesinde, kendinizle yeniden barışabilirsiniz. Unutmayın, hiçbir iyileşme bir günde gerçekleşmez; cildinizdeki farklı yakalamak için vücudunuza süre tanıyın…

Güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları #1

Yeşil çay ile detoks etkisi yaratın

Vücudumuzu toksik maddelerden arındırmak için faydalandığımız detoks suyunun cilt ve saç sağlığı için de olumlu etkileri vardır. Yeşil çay ise, güçlü antioksidan özelliğiyle yaşlanmanın cilt üzerinde oluşturduğu etkileri azaltmaya yardımcı olur.

Günlük tükettiğimiz suyun içerisine 2 poşet yeşil çay, 1 adet çubuk tarçın, 2-3 dilim elma ve limon dilimleri atarak detoks suyu tüketmek kilo vermenize, sindirim sisteminin düzenlenmesine ve daha mutlu olmanıza yardımcı olur.

Güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları #2

Kolajen üretimini destekleyin

Kolajenin vücudumuzun en önemli yapıtaşlarından biridir. Kolajen saçımızda, yüzümüzde, tırnaklarımızda, kısacası vücudumuzun birçok yerinde bulunan bir proteindir. İlerleyen yaşlarda vücudun kolajen üretimi azalır. Ayrıca sigara, alkol tüketimi, yetersiz uyku, hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme kolajen kaybına sebep olur. Bu yüzden kolajeni takviye olarak almak çok önemlidir.

Güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları #3

Glutatyon ile arının

Sağlıklı olmak ve vücudun birçok hastalıktan korunmasını sağlayan moleküller arasında en önemlisi olan Glutatyon’un vücuttaki en güçlü antioksidandır. Sağlıklı olmamızı ve vücudumuzun birçok hastalıktan korunmasını sağlayan moleküller arasında önemli bir yeri olan glutatyonun eksikliği, sadece erken yaşlanmaya neden olmakla kalmayıp, kronik yorgunluktan diyabete, kalp damar hastalıklarından Alzheimer, parkinson, demans gibi sinir sistemi hastalıklarına ve kansere kadar pek çok hastalığa zemin hazırlamaktadır. Lahana, karalahana, enginar, karnabahar, ıspanak, sarımsak, soğan, kimyon, zerdeçal, avokado, kuşkonmaz, greyfurt, havuç gibi gıdalar glutatyon içeren ve vücutta glutatyon üretimini sağlayan besinler arasında olup tüketilmesi oldukça fayda sağlamaktadır.

Güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları #4

Su içerek güzelleşin

Hayatın temel parçası olan suyun aynı zamanda cilt için de önemli getirileri vardır. Suyun hücrelere besin ve oksijen taşıdığı, cildimizi nemlendirerek taze, yumuşak, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlarken aynı zamanda cildimizdeki kırışıklıkları giderir. Bu yüzden de en iyi yaşlanma karşıtı sıvı kesinlikle tartışmasız sudur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu