Gurur ve onur sadece erkeklere ait değildir

Kadına yönelik şiddetin toplumsal bir sorun olduğunu söyleyen Avukat Feyza Altun, kadınların da gurur ve onur sahibi olduğunu vurguladı.

Avukat Feyza Altun ile kadınvekadın.net ekibi olarak gerçekleştirdiğimiz röportajda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel bir sohbet gerçekleştirdik. Bu videomuzda siz takipçilerimiz için kadına yönelik şiddet konusunu ele aldık.

Şiddet bir döngüdür

Av. Feyza Altun, "Şiddet bir kere baş gösterdiği zaman devamı muhakkak gelir. İlişki daha iyiye gider gibi görünse bile şiddet ileride tekrar açığa çıkar. Şiddet gören kadının ilk yapması gereken en yakın hastaneye gidip darp raporu almaktır. Hastanelerin acil servislerinde görevli polis memurları olduğundan ayrıca şikayetçi olmak isteyen kadınlar karakola gitmeden şikayette bulunabilir" şeklinde konuştu.

Şiddetin aile içi bir mesele olmadığının altını çizen Av. Altun, "Şiddeti duyan ya da tanıklık eden herkes sorumludur. Şiddete dur demek ahlaki ve aynı zamanda vicdani bir görevdir" dedi.

Röportajın tamamı için videomuzu izleyebilirsiniz...

Gurur ve onur sadece erkeklere ait değildir - İZLE:

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

ne dedın baıcm 08-03-2016 14:10:27

bbu bayanı yayınlamayın Allah askına ya.

İSMAİL 08-03-2016 12:51:56

ABLA ÇOK İYİ ANLATMIŞ DA , BİRAZ EKSİK ANLATMIŞ: BİR SÜRÜ EVLİ AMA KOCASINA HER TÜRLÜ ÇİRKEFLİĞİ YAPAN KADINLARI, LAĞIM ÇUKURUNDAN FARKSIZ AĞZI OLAN KADINLARI, KOCASI ARKASINI DÖNDÜĞÜNDE BİN TÜRLÜ MELANETİ İŞLEYEN KISACASI CEMİYET PİSLİĞİ OLAN ÇOK BÜYÜK MİKTARDAKİ KADINLARDAN HİÇ BAHSETMEMİŞ. BUNLARA KARŞI NE YAPMAK LAZIM EY AKIL HOCASI KADIN ? ANLATSANA.

mamo 08-03-2016 12:02:15

Onur da, Gurur da, Kadın da Erkeğe aittir .Aksini kimse ispatlamayaz.

YORUM YAZ