Güneş yanığına yoğurt sürmeyin

Güneş yanıklarına uygulanan yanlış tedavilere dikkat çeken Dermatoloji Uzmanı Dr. Serpil Özyılmaz, yanığa sürülen diş macunu ve yoğurt gibi uygulamaların doğru olmadığını ifade etti.

Çocuklarda güneş çarpması belirtileri ve tedavisi

Yaz sıcaklarının artmasıyla birlikte özelliklerle çocuklarda güneş çarpması riskinin arttığını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Burçin Şanlıdağ, güneş çarpması belirtileri ve korunma yolları ile ilgili bilgi verdi.

Çocukları etkileyen yaz hastalıkları ve korunma yöntemleri

Sıcaklıkların artış gösterdiği bu günlerde özellikle çocukları etkileyen yaz hastalıkları da ortaya çıkmaya başladı. Doç. Dr. Nilüfer Galip Çelik, çocukları etkileyen yaz hastalıkları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Bebekle tatil kabus değil

Bebekle tatil kabus değil

Tatil planı yaparken çocuklu ailelerin alması gereken önlemler çok farklı.

Güneş çarpmasını önleyecek önlemler

Güneş çarpmasını önleyecek önlemler

Güneş ışınları çocuğun özellikle kemik gelişiminde önemli rol oynayan D vitamini yapımında kullanılan en değerli kaynak olsa da birçok hastalığa yol açabiliyor.

Yaşlıların sağlıklı bir yaz geçirmesi için öneriler

Yaz mevsiminde sıcak havaların da etkisiyle ev dışında geçirilen zamanların uzamasıyla ileri yaştaki hastalar için dikkat edilmesi gerekenler.

Sıcak çarpması ve alınacak önlemler

Uz. Dr. Aytaç Karadağ, nemli havalarda güneş altında çok kalınması durumunda karşılaşılabilecek sıcak çarpması ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Diyabet hastalarının yazın yapması gerekenler

Diyabet herhangi bir aktivite yapmanıza engel değildir ama yaz ayının sıcak günleri sizi zorlayabilir.

Güneş çarpmasına karşı yapmanız gerekenler

Uzm. Dr. Alev Özsarı, güneş çarpmasına karşı alınabilecek önlemleri ve güneş çarpması durumunda yapılabilecekleri anlattı.

Sıcak havalarda çocuklarınızı hastalıklardan korumak için öneriler

Sıcak havalarda çocuklarınızı hastalıklardan koruyun.