Güneş kremi kullanırken yapılan hatalar!

Güneş kreminin yaz kış kullanılması gereken bir ürün olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Peki doğru kullanıyor muyuz? İşte güneş kremi kullanırken hepimizin yaptığı hatalar..

Abone Ol 

Sadece güneşli günlerde kullanmak

Çoğu insan güneş kreminin yalnızca güneşli günlerde kullanılması gerektiğini zannediyor. Ancak bu düşünce yanlış. UV ışınları sadece güneşli günlerde değil bulutlu günlerde de cildimize temas ediyor. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için bulutlu günlerde de önlem almayı ihmal etmemelisiniz.

Kocaeli hava durumu nasıl olacak?

Hatalı ölçüde kullanmak

Çoğumuz yüzümüzde beyaz leke kalmaması adına güneş kremini çok az miktarda sürmekte. Ancak güneş kremini yetersiz ölçüde kullanmak sizi korumayacaktır. Uzmanlar tarafından önerilen ölçü ışığa maruz kalan alanın santimetresi başına 2mg’dır. Aynı zamanda kremi cildinize güzelce yedirmelisiniz.

Her gün güneş kremi kullanmak kırışıklıkları azaltıyor - WSJ

Kremin emilimini beklememek

Bir diğer önemli hata ise cildimize sürdüğümüz kremin cilt tarafından emilimini beklemeden dışarı çıkmak. Emilimi sağlanmayan güneş kremi hiçbir işe yaramaz. Bu yüzden güneş kreminizi dışarı çıkmadan hemen önce değil, yaklaşık 20 dakika önce sürmelisiniz.

Saatlerin Anlamları: Tek & Çift Saatlerin Anlamları — Sosyopix

Sadece yüze sürmek

Güneş kremi sürerken genelde boyun ve dekolte bölgesi ihmal edilmekte. Ancak bu tutum yanlış. Güneş kremi sürerken bedeninizin tamamına sürmeniz gerekmekte çünkü hepsi aynı ölçüde zararlı ışınlara maruz kalıyor.

Yüzüne Ne Kadar Miktarda Güneş Kremi Uygulamalısın? | CildimveBen

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu