Güneş kremi alırken dikkat etmeniz gerekenler!

Yaz geliyor cildimizi güneşin zararlı etkilerinden koruma zamanı! İşte güneş kremi alırken dikkat etmeniz gereken noktalar...

Abone Ol 

Güneş ışınında hem yarar hem zarar var

Yaz demek bol güneş demek. Güneş, her ne kadar d vitamini açısından sağlığımıza iyi gelse de zararlı etkilerini de kendimize hatırlatmakta fayda var.  İçerdiği UVM adı verilen radyasyon sebebiyle, güneş ışığına fazla maruz kalmak ya da cildimizi korumasız bırakmak kansere yol açabilir. Bu sebeple yaz kış demeden güneş kremi kullanmak büyük bir önem arz ediyor. Hadi gelin dikkat etmeniz gereken noktaları inceleyelim.

Güneş Kremi Kullanırken Yapılan 8 Yanlış - Trendus.com

Yüksek faktör

Biliyorsunuz ki güneş kremlerinin 30,50,100 gibi farklı sayılarda spf adı verilen faktörleri var. Eğer hassas bir cilde sahipseniz yüksek faktörlü bir korumaya ihtiyacınız var.

5 adımda güneş koruyucu kremler! - Sağlık Haberleri

Yüz için ayrı krem

Güneş kremleri yüz ve vücut için olmak üzere iki gruba ayrılır. Vücudunuz için olanları yüzünüze kullanmamanız gerekir. Ancak üstünde yüz ve vücut yazıyorsa her ikisine de kullanabilirsiniz.

Güneş koruyucular hakkında yanlış bilinenler - Son dakika sağlık haberleri  – Sözcü

İki saat

İstediğiniz faktörde güneş kremi kullanın ancak iki saatte bir tekrar sürmezseniz koruyucu etkisini yitirecektir.

00:00 Saat Anlamı: 00.00 Çift Saat Anlamı Nedir? -

Dudak ve göz çevresine dikkat

Güneşe karşı en hassas olan iki bölge dudak ve göz çevresidir. Güneş kremi alırken bu iki bölge için özel tasarlanmış kremleri tercih etmenizde fayda var.

Dudak Nemlendirici Ne İşe Yarar? - Medyagoo

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu