Güçlü ve gür saçların sırrı

Güçlü ve parlak saçlara sahip olmak çok kolay!

Abone Ol 

  Hava şartları, günlük koşuşturmalar derken vücudumuz kadar saçlarımızda yorgun düşer. Bedenimizi dinlendiriyoruz fakat saçlarımızı hiç düşünüyor muyuz? Adeta şampuan reklamlarından fırlamış gibi saçlara sahip olmak istemez misiniz? İşte güçlü ve parlak saçların sırları..

Saçlarınızı Temiz Tutun

Eğer saçlarınızı 2 günden fazla süredir yıkamıyorsanız, saçlarınız güçsüzleşir ve dökülmeye başlar. Saçlarınızın daha gür, güçlü ve parlak olmasını istiyorsanız ılık suyla güzelce yıkamalısınız.

Kepeklerden Arındırın

Saç diplerinizde kepekler varsa bu saçlarınızın nefes almasını engelleyecektir. Kepeklerden kurtulmak için saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamaktan kaçınmalısınız. Ilık ve bol su ile güzelce durulamanız kepek sorununuzu çözebilirsiniz.

Kalsiyum İçeren Besinler

Süt, peynir, brokoli, yoğurt, ıspanak gibi besinler içerisinde çok fazla kalsiyum içermektedir ve kalsiyum saçı besler ve hızla uzamasına destek olur. Ayrıca saydığım gıdaların içerisinde bolca protein bulunması saçların kırılmasını engellemektedir.

Doğal Bakım Yağları

Doğal bitkilerden elde edilmiş saç yağları saçlarınızın dökülmesini engeller, gereken bakımı uygular ve saçlarınıza hacim kazandırır. Saçlarınıza sürdüğünüz bakım yağını 1-2 saat bekletip ılık suyla yıkarsanız daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu