Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Abone Ol 

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Dondurma (Buzlu Şekerlemeler)

Buzlu gıdalar, iltihaplanan boğazın yanmasını ve şişmesini geçirir. Ayrıca vücudunuzun sıvı ihtiyacını da giderir. Mukusun incelmesini ve şişkinliğini azaltmakta oldukça etkilidir. Meyveli dondurmaları tercih ederseniz, vücudunuzun şeker ihtiyacını da karşılamış olursunuz.Buzlu gıdalar, iltihaplanan boğazın yanmasını ve şişmesini geçirir. Ayrıca vücudunuzun sıvı ihtiyacını da giderir. Mukusun incelmesini ve şişkinliğini azaltmakta oldukça etkilidir. Meyveli dondurmaları tercih ederseniz, vücudunuzun şeker ihtiyacını da karşılamış olursunuz.

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Hindi Sandviçi

Hindi, tam bir protein deposu olarak, tüketmeniz gereken gıdalar arasındadır. Vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi, yemekten haz alabileceğiniz nefis bir sandviçle karşılayabilirsiniz. Lezzetini arttırmak için yabanmersini sosu ekleyerek nefes alış verişini de düzene sokabilirsiniz.

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Sebze-Meyve Suyu

Griple mücadele ederken kendinize salata yapıp yemek muhtemelen zahmetli gelecektir. Onun yerine bir bardak sebze suyu hazırlayıp içmek daha pratik olacaktır. Sebze ve meyve suyundan oluşan muhteşem bir karışımla bağışıklık sistemini kolaylıkla güçlendirebilirsin. Tatlıya mı ihtiyacın var? Hem de % 100 doğal yollarla…

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Tavuk Çorbası

Besleyici ve boğazı yumuşatıcı özelliğinin yanı sıra anti-inflamatuar özelliğiyle gripte tedavi edici olduğuna dair bilimsel kanıtlar da var. Sıcak tavuk çorbası, gözlerde ve boğazda yanmaya neden olan bakteri ve virüslere karşı vücut direncini artmasını sağlar.

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Sarımsak

Eğer çabuk ayağa kalkmak istiyorsanız, sarımsak ilave edebileceğiniz bir çorba içmek en doğru seçimdir. Antimikrobiyal ve bağışıklık sistemini harekete geçiren özellikleriyle tıkanıklığınızı açarak ferahlamanızı sağlar.

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Zencefil

Karın ağrısı? Bulantı? Zencefil, genellikle bu belirtileri rahatlatmak için kullanılan alternatif tedavi yöntemlerinden birisidir. İltihapla mücadele edici özelliğini ortaya çıkaran araştırmalar var. Zencefili gıdalarınızın üzerine ya da gazozun içine rendeleyerek kullanabilirsiniz.

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Sıcak Çay

Sıcak yeşil ve siyah çay hastalıklarla savaşan antioksidanlar arasındadır. Buharıyla nefes tıkanıklığınızın hafiflemesini de sağlamış olursunuz. Bir kaşık bal ve limon ekleyerek boğazınızın ağrısını dindirebilirsiniz. Kafeinden uzak durun, bitkisel ürünleri tüketmeyi tercih edin.

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Muz

Dilimlenmiş, püre veya bütün muzu bir çırpıda midenize indirin. Sık sık grip olan çocuklarda meydana bulantı, kusma ve ishal gibi rahatsızlıkları gidermeye yardımcı olur. Muz, pirinç, elma ve tost doktorların öncellikle grip diyeti önerileri arasındadır. Sindirim sisteminizin katı gıda ihtiyacını da karşılamış olursunuz.

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Tost

Grip ve soğuk algınlığı beslenmelerinde tostun faydası göz ardı edilmemeli. Tost ve kraker tarzı gıdalar tüketmeye özen gösterin. Tavuklu şehriye çorbasıyla birlikte kraker ya da tost yiyebilir, böylece hem hastalıkla mücadele etmiş hem de doymuş olursunuz.

Gripken yenilmesi gereken 10 gıda

Öğün aralarında atıştırın

İştihanızı geri kazanmak için öğün aralarında iştah açıcı atıştırmalıklar tüketin. Bunun için protein içeren ama laktoz içermeyen içecekleri tercih edin. Çilekli ve çikolatalı içeceklerle ihtiyacınız olan vitamini, besini ve kaloriyi almak en cazip öneriler arasındadır.

idealmedia

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu